Ogólny problem z interetem, lagi etc

256MB RAM, Mozilla, nowy Office, nowe GG - powiem jedno, jesteś moim idolem :smiley:

Powiem tak - pomijając to, że się dziwię, że jeszcze jesteś w tanie odpisywać tutaj (przecież komputer powinien łapać ścinę za ściną) tak - Gadu Gadu strasznie obciąża komputer, Firefox też obciąża strasznie komputer, nowy Office również potrzebuje nieco lepszej konfiguracji.

Kupno nowego jest jak najbardziej wskazane, ale jeśli z różnych powodów nie - niestety, czeka Cię kilka wyrzeczeń. Po pierwsze wyrzuć Firefoxa i zainstaluj Operę, która się najlepiej sprawdza na takich konfiguracjach. Po drugie wywal Gadu-Gadu (po ówczesnym zapisaniu listy na dysk) i zainstaluj coś lżejszego - AQQ, WTW. Po trzecie czeka cię zmiana - albo na Office 2003, albo na jakiś projekt Open Source (np. Libre Office). Po czwarte, rzuć listą zainstalowanych programów to się zobaczy, jakie zamulacze tam siedzą. Po czwarte, defragmentacja, CCleaner - to nie gryzie, to jest przyjacielem i warto.

Po piąte : dwa linki :

http://www.searchengines.pl/Optymalizac … t5989.html

http://www.searchengines.pl/Services-Us … t7723.html

Musisz porządnie wykonać wskazówki, nie psioczyć że system będzie gorzej wyglądał itp. - sytuacja tego wymaga.

Kupno właśnie roboty nie mogę znaleść z już coś mam kupywać;p jutro robię kolejną wycieczkę po mieście więc się zobaczy.

//nie jestem zainteresowany handlem puki co a za friko w tym kraju nic nie ma chyba że głupie prawa

Ramy pudło sdramy w konfiguracji powinno pisać

listę gg mam zapisaną choć co do samego gadu jadę na old version wgrałem na jakiś czas 10.5 bo miałem koleżance usprawnić kompa przez team viever czy jakoś tak ale skoro ma egzaminy to lipa.

Aktualnie to komp chodzi w miarę szybko jedyne co mnie denerwuje to niedające się usunąć pliki z kosza

Soft:

Eset nod 32 v5.X.X.X

Malwarebyte 1.60.1.1000

gimp 2.6.11

defrager

blaze dvd 6.0

prawdopodobnie najnowszy utorrent

winamp

subedit

mozilla 7.XX

little registry cleaner

ccleaner

clean gp 4.4

wmp standart dla xp pr0

winiso

vlc przed 1.0

revo unistaller

otl 3.2.31.0

ie 5 albo 6 nie pamiętam która jest standartowa

MS office professional plus 2k10

stella

winrar 3.90 portable

skype

real alternative

devc++

Advanced SystemCare 4

zestaw k-lite codec pack 7.7

chomikbox

ked

hd tune

deamon tools

adobe reader 6.02

comodo cleaning (…)

Global mu online + 2 wtyczki

pizza syndicate

chyba tyle

Mocno obciążający jest (IMO oczywiście) : WinAmp, Mozilla Firefox, MS Office 2k10, Skype, DaemonTools. Reszta albo nie jest ciężka, albo jej nie znam. Podmieniłbym odpowiednio na : foobar2k, Opera (świetnie się sprawdza na słabych konfiguracjach), LibreOffice/Office 2k3, ew. 2k7, Skype nie ma zamiennika (nie licząc WTW, ale nie wszystko działa), DT również nie wiem.

Powiem ci ze dla mnie ofis 2k10 jest lżejszy od 2k7. Po 2 rozwiń skrót IMO bo nie znalazłem go na swojej liście;p skajpa czy dejmona użyje raz na ruski rok winampa mogę chomikboxem zastąpić a operę wypróbuje w przyszłości.

PS co z tym koszem szukałem trochę jak byłem w szkole ale nic nie znalazłem, z rejestru mieliśmy tylko teorie jaka grupa kluczy za co odpowiada a jak przyszedł technik gościu kazał wejść na neta i poczytać o rejestrze a za 5 min walnął kartkówkę o rejestrze i każdy miał znać problemy typu nie ma wyłącz komputer/zamknij system i jak je naprawić z poziomu rejestru.

Dodane 27.02.2012 (Pn) 1:55

Odświerzam

Dodane 02.03.2012 (Pt) 22:41

Po 1 opera jest fajna ale kiedy oglądam filmiki na chomiku pobiera mi do 150k ramu i osiąga zużycie procka NA 100% da się coś z tym zrobić??

2 sprawa co z kwestią niemożności usunięcia pliku z kosza ??

3 który klucz jest odpowiedzialny za usterkę podczas scandisk “nie można uzyskać bezpośredniego dostępu do pliku”