Ogólny problem z komputerem do gier(zacinanie gier,powolny komputer)

Cześć,duży problem mam, i liczę ,że pomożecie mi, bo dotychczas kończyło się na tym,że mam ‘‘dziwny’’ komputer.

 

AMD Radeon 6800 Series

Intel Core 2Quad 8300 2,50 GHz(podkręcony do 2,80.Chciałbym się od was dowiedzieć, jak sprawdzić, czy komputer rzeczywiście został podkręcony, gdzieś w BIOS’ie ? )

4GB Ram

Win 7 Ultimate 64 bit SP 1

Zasilacz to MUSTIFF 500 Model 500SX

500W (580W Peak)

 

To mój komputer,problem jest z nim taki,że gry które są na nim zainstalowane a są to kolejno: Assassin’s Creed IV,Assassin’s Creed Unity,Assassin’s Creed III,Watch_Dogs,GTA IV Episodes from Liberty City,FIFA 15,Dying Light, klatkują. Oczywiście są  na najniższych wymaganiach systemowych(wyjątkiem jest rozdzielczość która u mnie jest 1980x1024,lecz po zmianie na mniejszą, nie widzę poprawy,lecz braki w ostrości),lecz widać te klatki/przycięcia.Od razu piszę,że te gry POWINNY mi chodzić na najniższych wymaganiach i to jeszcze płynnie…

 

Dużo osób, pisało mi o tym,że problem może nie tyle leżeć w podzespołach, co w zasilaczu,ponieważ ‘‘nie wykorzystuje pełnej mocy komputera’’,lecz znalazła się też grupa osób która twierdziła,że być może jest coś uruchomione w tle( a w tle mam uruchomione tylko AVG i dwa programy które dają mi dodatkowe paski , Nexus i Rocketdock). Co można jeszcze tu pomóc ? Na razie nie stać mnie na nowy sprzęt lub choćby dokupienie tych 2 gb do ram.Co mógłbym w takiej sytuacji zrobić ?

 

Temperatury są w porządku,bo sprawdzałem.

“nie widzę poprawy,lecz braki w ostrości” Podaj dane monitora, po zwykłym VGA to normalne po zmianie rozdzielczośći (Kabel DVI do tych kart to norma, jakby tego nie nazywać).

Moze wirusa zlapales? Ja mialem takiego co spowalnial PC, zobacz w menedzerze zadan co pobiera najwiecej zasobow.

BartMon, proszę Cię, dopiero co odpowiadałem na Twój post - nieważne jest w tym momencie czy pomogłem - odpowiedzi “może”, “chyba” nie mają wiele z informatyką - dajesz rozwiązanie - bierzesz za nie jakąś odpowiedzialność - czekasz na odpowiedź, w/g mnie zmiana kabla na pewno nie zaszkodzi a da nowe możliwości, zresztą i tak zgaduję - odpowiedz na forum, czy pomogło czy nie na Twoj temat - zgaduję, że tak.

To nie jest taki zwyczajny monitor, bo to jest telewizor … Nie wiem o jaki kabel chodzi , z Samsunga jest :slight_smile:

 

Program CPU-Z,Core Temp obciąż kompa i pokaże czy jest 2800 MHz

 

 

 

So wymiany - złom - pierwszy raz o takim słyszę? chyba odmiana Mustanga?

 

Może za słaby CPU? do tych gier?

 

Coś z kartą grafiki?

Karta grafiki raczej jest dobra,powinna wyrabiać :confused: Nie wiem jak sprawdzić. Co tp CPU … ?

 

Z tym zasilaczem też się zgodzę,duużo ludzi pisze ze to przez niego gry tak zacinają.Wymienić na jakiś lepszy ? Jak tak to jaki ?

Zainstaluj program Core Temp i uruchom go,włącz grę i graj lub inny program - pozycja programu Częstotliwość pokaże czy jest max 2800MHz

 

Zasilacz to polecany:

 

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-450w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020049-eu-527950/

Włączyłem sobie taką grę Arma III.Po wejściu w ustawienia graficzne, gra SAMA wyszukała najlepsze dla mojego komputera ( czyt.bardzo wysokie,są jeszcze ultra), lecz na nich max fps to były jakieś 21, dopiero na standardowych wyciąga te 30 klatek.Wniosek ? Albo mój komputer jest wystarczający na tą gre,że sama ustawia takie ustawienia,tylko coś ‘‘blokuje’’ moc mojego komputera,albo każda gra ustawia zawyżone :confused:

Wszystko masz napisane - działaj.

Podczas grania w Assassin’s Creed Unity.

 

MMnoX26.jpg

Temperatury CPU na razie OK, choć nie wiem, czy był w 100 % obciążony?

 

CPU pokazuje (pozycja Frequency) 2500 MHz, a nie 2800 MHz? - jest teraz ustawiony na standard, czyli nie ma OC.

Czyli nie jest w ogóle podkręcony ? Wujek kiedyś przyszedł, zaproponował podkręcenie,coś tam w BIOS’ie pokombinował i mówi,że pozmieniał taktowanie,podkręcił i jest ok …Czyli nic nie pozmieniał ? A komputer no raczej w 100% był obciążony.

Bez OC - ustawienia standard.

Czyli jak ustawić to OC ?

Konserwacja kompa, wymiana pasty i może chłodzenia na CPU + wymiana zasilacza i dopiero ewentualnie myśl o OC.

 

Dodatkowo najnowszy HD Tune i wkleisz cały smart (mogą być dwa) z zakładki health

 

Program HWInfo uruchomisz go (tylko opcja sensors), pograsz z 15 minut i wrzucisz cały (mogą być dwa) screen z tego programu.