Ograniczenia w szablonach na allegro

robie szablona na allegro i nie wiem jakie są możliwości wiec pytanie:

  1. czy wszelkie obrazki szablonu trzeba zamieszczac na swoim serwerze?

  2. czy style css wgrywają sie na allegro, czy na swoim serwerze trzeba miec, czy umieslic w kodzie htmla w postaci

  3. jak przypiąć skrypty javascript do szablonu?

  1. Nie trzeba, ale w praktyce inaczej się nie da, gdyż allegro ma niski limit ilości obrazków.

  2. Jak dasz style="" to wtedy masz pewność, że zadziała. :mrgreen:

  3. Po prostu gdzieś w kodzie dajesz

a jeszcze chyba ostatnie pytanie:

  1. czy mozna stosowac php np ?

http://allegro.pl/help.php - tutaj masz help, poszukaj w nim, jest tam napisane jakie znaczniki można używać w trakcie tworzenia aukcji :slight_smile:

w podstawowej pomocy nie ma na to odpowiedzi.

dalej jest jakieś kafee-allegro gdzie są tysiące wątków. tygodnia na czytanie tego nie mam bo jutro musze miec szablon.

moze ktos juz zna odpowiedz?

Jak to nie ma? źle szukasz :stuck_out_tongue:

Poradnik Sprzedającego --> Wystawianie przedmiotu --> Ograniczenia w stosowaniu HTML/JavaScript

I tam masz kilka “artykułów” na temat ograniczeń :slight_smile:

Dajesz pływającą ramkę (iframe) ze stroną do ze swojego serwera i tam już możesz ciągnąć z plików php.

ale w tym opisie http://allegro.pl/help_item.php?tid=87&item=543&zoom=N nie mozna uzywac iframe.

chyba ze sie myle. jest jakies wyjscie inne?

Czyli z php raczej nie da się używać na aukcjach

Ale powiedzcie mi po co Wam to ?

Nie masz pisać kodu strony, tylko wygląd i treść aukcji !

PHP z reguły nie jest używany do tworzenia wyglądu strony.

maryo zrób szablon, potnij, usuń nagłówek (aż do

)

Wklejasz - jak wyskakuje jakiś błąd - sprawdzasz co nie tak i próbujesz zastąpić.

nie wiesz to nie mów :? na Allegro nie można używać javascriptu

chcialem uzyc php aby w szablonie zrobić dział z ostatnio wystawionymi produktami.

te ograniczenia są poronione bo nie mozna wykozystac CSSa wpełni bez uzycia url.

Ale szablon można też edytować przez allegro

pozdrawiam

Można wstawić php, jednak jest tym trochę roboty. Dajesz link do zdjęcia ze swojego serwera np. zdj.php

Echh… ludzie, znajdźcie mi na świecie JAKIKOLWIEK serwis ogłoszeniowy/aukcyjny gdzie można używać php. :? Gdyby allegro udostępniło taką opcję, to po kilku godzinach wyciekłoby multum informacji z ich serwera (np. o użytkownikach), a sam serwis zostałby uszkodzony.