Ograniczenie dla użytkownika standardowego

Witam,

Posiadam Win 7 32-bit Professional. Mam swoje konto administratora i założyłem Bratu konto użytkownika standardowego, ale chcę mu zablokować możliwość instalacji wszelkiego oprogramowania, bo instaluje na dysku Windowsowskim i mi go niepotrzebnie zapycha, dlatego wolę sam mu te programy instalować na drugiej partycji. Jak to ustawić ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Proponuje zmienić na konto –gość, lub kontrola rodzicielska W7.

Cytuje: Dotyczy wszystkich wersji systemu Windows 7.

Porównaj wersje

Czym można sterować za pomocą funkcji kontroli rodzicielskiej?

Jeśli komputer jest podłączony do domeny, Kontrola rodzicielska jest niedostępna.

Korzystając z Kontroli rodzicielskiej, można nałożyć ograniczenia dotyczące godzin, w których dzieci mogą korzystać z komputera, typów gier, w które mogą grać, a także programów, które mogą uruchamiać.

Określanie limitów czasu korzystania z komputera przez dzieci. Można określić limity czasu, w którym dzieci mogą logować się do komputera. Uniemożliwia to dzieciom logowanie się w określonych godzinach. Dla każdego dnia tygodnia można ustawić inne godziny logowania. Jeśli w momencie upłynięcia przydzielonego czasu dziecko będzie zalogowane, zostanie wylogowane automatycznie. Więcej informacji zawiera temat Kontrolowanie czasu używania komputera przez dzieci.

Uniemożliwianie dzieciom uruchamiania programów, których nie powinny używać. Ta dziedzina kontroli umożliwia sterowanie dostępem do gier, wybieranie poziomu klasyfikacji wiekowej, typu zawartości, która ma być blokowana, a także blokowanie konkretnych gier lub zezwalanie na nie. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz temat Wybieranie gier, w które mogą grać dzieci.

Uniemożliwianie dzieciom uruchamiania konkretnych programów Kontrola rodzicielska pozwala na uniemożliwienie dzieciom uruchamiania programów, których nie powinny używać. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz temat Uniemożliwianie dzieciom korzystania z konkretnych programów.

Dzięki za odpowiedź, ale trochę mnie nie zrozumiałeś. Mi nie chodzi o jakieś limity kiedy konto może być użytkowane, tylko jak brat ściągnie sobie jakąś grę lub program, gdy będzie chciał to zainstalować powinno wyskoczyć mu coś w stylu ‘Nie masz odpowiednich uprawnień, aby zainstalować …’ tylko Admin może. Ja już miałem to kiedyś ustawione na Win7, ale po reinstalce muszę to ponownie ustawić, ale zapomniałem jak…

Konto gość, wymaga podania hasła administratora przy instalacji.

Jeśli nie będzie znał hasła administratora to nie zainstaluje programów.

Tak, dokładnie.Zamiast nazwy gość, można wpisać imię.

Niestety, sprawdziłem, gość może instalować bez problemu ;/

Mam na komputerze dwa konta, administratora chronione hasłem i konto gość i nie ma możliwości zainstalowania bez podania hasła. Chyba, że konto administratora nie ma hasła.

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … st-account

Cytat:

Konto gościa to konto użytkownika, który nie dysponuje stałym kontem na komputerze lub w domenie. Umożliwia innym osobom korzystanie z komputera, nie zezwalając jednocześnie na dostęp do prywatnych plików użytkowników. Osoby używające konta gościa nie mogą instalować oprogramowania ani sprzętu, nie mogą zmieniać ustawień ani tworzyć haseł.

Konto gościa musi zostać włączone, aby można było z niego korzystać.

Może to ma zastosowanie tylko do Visty, na innym forum odpisali mi coś takiego :

" Załóż hasło na konto swoje z prawami administratora, i wtedy jak twój brat będzie chciał z swojego konta użytkownika zainstalować jakaś aplikacje system poprosi o zgodę administratora , i wyświetli okienko z logowaniem o wybranie konta z uprawnieniem administratora i poprosi o wpisanie hasła. a brat nieznający twego hasła nie zainstaluje aplikacji. "

Wie ktoś jak założyć hasło na konto z prawami administratora?

Aby założyć hasło na swoje konto z uprawnieniami administratora otwórz:

Control Panel następnie User Accounts and Family dalej Change your Windows Password

wybierasz swoje konto i opcję Create password for your account.

Pozdrawiam

Na W7 jest, bo mam.

Konto z prawami administratora.

Panel sterowania

Konta użytkowników

Administrator

Utwórz hasło