Ograniczenie dostępu do sieci publicznej WIN7 starter

Witajcie, mam pewien problem, a mianowicie mam netbook Acer Aspire One z Windows 7 Starter. Mam możliwość łączenia się z sieciami bezprzewodowymi (hotspoty i inne takie). Na UW mamy sieć POLONWN, z którą jeszcze wczoraj normalnie się łączyłam, a dzisiaj… wyskakuje ograniczenie dostępu. Komunikat “Ten komputer ma ograniczony dostęp do tej sieci”. Nie rozumiem, co się stało, nic w ustawieniach nie zmianiałam, zasięg jest świetny…

Jest tu ktoś, kto może mi wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje? Co mogę zrobić, żeby wróciło do wczorajszego stanu? Czy przywrócenie systemu może pomóc?

Będę bardzo, bardzo wdzięczna!

PS: Tak to jest, jak głupia baba ma netbook.

Witam. Jeśli nic nie robiłaś na laptopie, prawdopodobnie wina leży po stronie udostępniającego. Najlepiej sprawdzić innym urządzeniem czy się połączy i będzie dobrze działał, a dopiero później próbować szukać przyczyny. Pzdr

Powody mogą być różne, administrator mógł przyblokować Ci dostęp do sieci, a może jest jakaś awaria, albo prace konserwacyjne. Połącz się z tą siecią, uruchom wiersz poleceń i wykonaj poniższe polecenia dokładnie w taki sposób, w jaki tu opiszę, gdy wrócisz do domu, pokażesz nam wyniki tych poleceń.Wszystkie polecenia zostaną zapisane do plików tekstowych (każdy osobno, aby było czytelnie), potem wkleisz tu zawartość tych plików. Na ekranie wiersza poleceń nic się nie pojawi, więc się tym nie przejmuj.

ipconfig /all > ipconfig.txt

netsh interface ip show config > netsh_ip.txt

route print > route.txt

netsh wlan show all > netsh_wlan.txt

tracert dobreprogramy.pl > tracert.txt

netsh firewall show config > firewall.txt