Ograniczenie fps w laptopie

nwm czm ale w grach mam limit 60 fps patrzałem vertical sync czy jakoś tak czy w grze czy w programie nvidia wyłączałem i nic to nie daje proszę o pomoc

czy ktoś pomoże

Jaki laptop
Jaką specyfikacja
Jakie gry

laptop to hp omen 17-an0xx
Nvidia geforce 1050 i5 7300hq 8gb ram
dosłownie wszystkie :smiley:

to są informacje

Zmieniałeś coś w panelu Nvidia ?
Monitor w lapku obsługuje więcej niż 60 Hz ?

nic nie zmieniałem zresztą to tak żeby to naprawić nwm jest tak cały czas odkąd zakupiłem laptopa
i czy obsługuje więcej niż 60 Hz to nie wiem

Skoro nie wiesz to po co ci więcej niże te 60 Hz? Żeby laptop więcej prądu ciągnął i bardziej się grzał?

Takie na siłę szukanie dziury w całym…

Może chce mieć więcej FPS np w Counter Strike bo tam to ma znaczenie

Co ci da więcej niż 60 fps skoro tego nigdy na oczy nie zobaczysz z takim monitorem/matrycą? Znowu jacyś “magicy” internetu wcisnęli ci jakiś kit?

Każdy FPS poza tym co może wyświetlić monitor to zmarnowana energia i dodatkowe bezsensowne obciążenie podzespołów a co za tym idzie, ciepło.

Widać nie grasz w tego typu gry więc nie wiesz

monitor jest 120 Hz w tym laptopie już znalazłem ile ma i tak jak mówi Clank w csie jest to ważne jak dla mnie i jeśli nie chcesz pomóc nie muszisz

Ludzie, zacznijcie czytać zanim zaczniecie się rzucać i unosić. Nigdzie nie było powiedziane że matryca ma więcej niż 60 Hz więc oparłem się na najbardziej prawdopodobnej opcji. Poza tym, to nie ma znaczenia ponieważ wszystko co powiedziałem jest prawdą bez znaczenia czy masz 40 Hz czy 400 Hz. Wszystko powyżej maksimum wyświetlacza jest marnotrawstwem i więcej FPS nic nie da mimo że “w grze jest to ważne”.

Warto jest mieć jakąś wiedzę w temacie o którym się dyskutuje zamiast opierać się tylko na błędnych i zasłyszanych teoriach z internetu.

Co do samego tematu: jesteś pewny że używasz dedykowanej karty graficznej?
Spróbuj w wejść do folderu z cs, prawym, właściwości, zgodność i zaznacz “wyłącz optymalizacje pełnoekranowe”. Zapisz i sprawdź czy blokada zniknie.

Tyle że jest to bzdura.

Jedyną prawdą jest że matryca nie będzie w stanie wyświetlić więcej pełnych klatek niż podano to w jej specyfikacji. A efekty zwiększenia liczby klatek są zależne od konkretnego silnika na jakim oparta jest gra, karty graficznej i wersji sterownika.

Są przeróżne od tearingu* uniemożliwiającego komfortowe granie po dużą większą precyzję sterowania, a nawet nieco inne działanie fizyki w danym tytule przy większej liczbie klatek.

*) I tu nie ma żadnego błędu, może się zdarzyć że zwiększenie liczby fps sprawi że gra będzie niegrywalna.

Co jest bzdurą? Co pozytywnego daje więcej klatek niż możliwości wyświetlacza?

Napisałeś tylko to jakie dodatkowe problemy z tego mogą wyniknąć. Ja o tym nie wspomniałem bo patrząc na zakres wiedzy osób w dyskusji takie informacje to zdecydowanie za dużo do zrozumienia. Cały czas chodzi mi tylko że więcej FPS raczej w żaden sposób nie wpłynie na rozgrywkę przez ograniczenia sprzętowe.

Mniejsza ilość generowanych klatek w cs powoduje większe opóźnienie coś jakby ping po stronie sprzętowej. Nie chce mi się pisać artykułu dlaczego tak jest ale poszukaj to znajdziesz.

Tutaj link do prostego wytłumaczenia:

Co do tematu to sprawdź ustawienia xbox

https://www.download.net.pl/jak-wylaczyc-nakladke-xbox-i-limit-60-fps-w-grach-w-windows-10/n/7168/

W konkretnych przypadkach może dać lepszą precyzję sterowania. dodatkowo synchronizacja wprowadza drobne opóźnienia tzw input lag.

Wszystko zależy od konkretnego tytułu i sprzętu, sam na karcie NV mam raczej kiepskie doświadczenia z graniem bez synchronizacji.