Ograniczenie głośności

Windows 7 64-bit
Poszukuję programik do utrzymania ustawionego poziomu dźwięku
podczas oglądania filmów, szczególnie po 22:00.
Gdy ustawię lektora, aby był w miarę słyszalny to efekty wybuchów
czy wystrzałów są tak głośne, że sąsiedzi chyba się zrywają z łóżek.

Próbowałem Sound Lock, ale to jak jest cisza pokazuje: Enabled 20% i ON
a gdy pojawi się dźwięk głośniejszy niż 50% to zmienia się z ON na OFF.


Myślałem, że te OFF znaczy, że dźwięk jest ograniczony, niestety dźwięk jest bardzo głośny
i ponad czerwoną kreską.

To jak w telewizji… dialogi nic nie słychać a syreny, wybuchy i piski jak szalone.
Jaka karta graficzna ?

1 polubienie

Może ten program pomoże : https://www.dobreprogramy.pl/Volume2,Program,Windows,38701.html

Karta: NVidia.

VolumeLimiter1.0.2, też nie do tego służy.

Rozwiązań jest co najmniej kilka.

  1. słuchawki
  2. pobawienie się equalizerem i ograniczenie skrajnie wysokich i niskich wartości
  3. amplituner z funkcją “Adaptive DRC”

Adaptive DRC (Dynamic Range Control) Funkcja Adaptive DRC automatycznie reguluje zakres dynamiki dźwięku do aktualnie ustawionego poziomu głośności. Dzięki temu możesz mieć pewność, że usłyszysz wyraziste dialogi i wokale oraz wszystkie efekty dźwiękowe na komfortowym poziomie głośności. Funkcja ta również automatycznie wycisza zbyt głośne reklamy, które pojawiają się w telewizji i idealnie się spisuje w warunkach cichego odsłuchu, kiedy nie chcesz zakłócać spokoju innym osobom na przykłąd późną nocą.

Akurat punkt trzeci mogę Ci potwierdzić, że działa znakomicie, a przynajmniej na lepszym amplitunerze/kolumnach.

Jeśli używasz VLC to posiada on kompresor dźwięku (Narzędzia/Efekty I Filtry), którym powinieneś uzyskać efekt zbliżony do oczekiwanego.

1.słuchawki.
Odpadają: używam również tylne kolumny.
2.pobawienie się equalizerem i ograniczenie skrajnie wysokich i niskich wartości.
Regulację mam również we wzmacniaczu, ale jaki sens pogarszać jakość dźwięku
przez obcinanie częstotliwości zamiast głośności.
3.amplituner z funkcją “Adaptive DRC”
Ciekawe rozwiązanie, a jaki polecasz?

Używam odtwarzacz do filmów KMPlayer,
jedyny który spełnia w miarę warunki dla lektora Ivona,
choć i do KMPlayer’a mam kilka zastrzeżeń.

Jak na dzień dzisiejszy nie znalazłem porządnego odtwarzacza filmów
z funkcją czytania napisów. Mam kilka i każdy na coś choruje. :joy:

KMP też ma kompresor

Fakt, jest takie coś…

ale to nie działa. Przesuwam suwakami od 0 do max
i dźwięk bez zmian.
Potrzebny jest do pomocy specjalista od KMP.

No cóż, kompresor wymaga pewnej orientacji. Na początek to w ogóle włącz kompresor, o ile to Twój screen, bo tam nie ma zaznaczonego ‘ptaszka’. Potem ustaw “Stosunek” na max w prawo, po czym obniżaj “Próg”. Powinieneś zacząć słyszeć pewne efekty. Później możesz spróbować zwiększyć “Czas Reakcji” albo zredukować “Stosunek” jeśli uzyskany efekt jest zbyt intensywny.

Ustawienia “Progu” działania kompresora mogą wymagać zmiany z filmu na film, jeśli są między nimi różnice w głośności. Bo ten “Próg” to właśnie poziom głośności po którego przekroczeniu dźwięk będzie ściszany - czyli to co chcesz uzyskać.

Próg przesuwałem od -10000 do 0
i czas reakcji od 0 do 3000

i żadnych zmian jakby to nie było od tego,
chyba błąd leży jeszcze gdzieś w innych ustawieniach.

Rozwiązałem problem!

EqualizerAPO64-1.2 włączam na czas filmu i jest OK.