Ograniczenie karty graficznej w jakim stopniu?

Witam,

Mam pytanie,otóż powoli zmieniam podzespoły na lepsze i kupuje kartę graficzną VERTEX Radeon HD4850 1GB DDR5 256bit i chciałem się zapytać w jakim stopniu będzie ta karta ograniczona i jak to wygląda? Że np. gry działają wolniej,karta nie rozwija pełnej mocy? Będzie aż tak źle? Będę wymieniał procesor na Phenoma 945 wraz z płytą gł.

Mam:

Procesor (tu właśnie będzie chyba ograniczana) Intel Dual Core E2180 2x2,4GHz

RAM 4 GB DDR2

Płyta głowna: Gigabyte GCM-S2L 945

Zasilacz: Chieftec 500W

Będzie to wyglądało tak że czasem mimo użycia większości zasobów procesora karta się nudzi, ale na pewno nie będzie działało gorzej niż ze starą kartą. Nie wykorzystasz po prostu w pełni możliwości karty.

Przed wymianą skyrim na średnich powinien dziać. (u znajomego śmigał a miał bardzo podobny zestaw tylko z 3GB ramu i GTS450)

Po wymianie procesora będzie jak najbardziej spoko i procesor i karta na podobnym poziomie.

Mam trochę słabszy sprzęt niż twój docelowy i nie narzekam :wink:

A tak w ogóle to razem z płytą będziesz musiał też ramy wymienić.

Wykręć procka do 2,8-3,0 GHz, nic nie powinno tej karty ograniczać.

proc nawet po podkręceniu dwu rdzeniowy będzie miał problemy z tą karta tu trzeba 4 rdzenie to raz , dwa ten redeon sorry ta seria to poracha jeśli chodzi o sterowniki ( miałem dwa seria 4XX i 9XX padaki nigdy wiecej ATI !!

Dzięki za odp,stara karta GeForce 8600GT spaliła się,a chce nową kartę do 300zł,z tego co wyczytałem to w tej cenie 4850 jest NAJLEPSZA.

foni78 , nie fanbojuj, mam tę kartę z 2 rdzeniowym procesorem jak widzisz i wszystko działa dobrze tak jak trzeba, widać chyba jednak nie miałeś tej karty skoro tak mówisz, a swoje uwagi kierujesz jw. Fanbojstwem NV, bierze się to co w danej chwili opłaca się w stosunku cena/jakość i ta karta jest jak najbardziej ok. Tak więc drogi autorze bierz kartę śmiało bo żadnych problemów ze sterownikami nie ma, co sam mogę potwierdzić.

uwierz niestety miałem i to z obu serii wiem że trzeba trafić na model jak wszędzie może miałem pecha( tyczy się to procków kart itd. ale dwa razy !!

Poracha to proponowanie GeForce’a do dwurdzeniowych procków. Ominęły Cię “fochy Fermiego”?

właśnie omineły :slight_smile: a jak już o tym mowa to lepsze to np. w przeglądarce co w przypadku nvidi się dzieje niż w grach gdzie z radeonami jest rożnie nie mowie tu o wydajności .

foni78 , siedź nadal na swoim kompletnie nie opłacalnym SLI z GT 550 Ti, ale błagam - nie siej takich ■■■■■ół, że ATI (którego już nie ma) to popierdółka. To właśnie nVidia długi czas miała kichę na dwurdzeniowych procesorach - nie wiesz nic o tym ;>? Z tego co wiem to niedawno dopiero (po roku) to poprawili. Nic nie wspominasz o innym problemie na szeroką skalę jak widać, dlatego zalinkuję Fochy Fermiego. Nie bronię AMD, tylko wychwalanie pod niebiosa nVidii, jaka to ona super i jedyna słuszna marka, a AMD to niedziałający gniot strasznie mnie irytuje.

BTW: są w ogóle takie serie 4xx i 9xx? Nigdy o takich nie słyszałem, używasz czegoś, co nawet nie wiesz jak się nazywa, to świadczy o twoim ignorancji i niewiedzy.

Nawet Linux Torvalds

o nVidii - tutaj chodziło akurat o notebooka, z układami graficznymi od Intela i nVidii i technologii nVidia Optimus - że pod Linuxem nie działa prawidłowo, a nVidia odmówiła wsparcia - Torvaldsa to jak widać mocno poddenerwowało ;)

##edit : a wydajność mała nie wynika z tego, że Radeony są słabe, tylko wiele gier jest optymalizowane pod karty “zielonych”, a czerwonych się zlewa. Po zatem, karty od nVidii warte uwagi zaczynają się od 560 Ti (lub też w tańszym segmencie 460), w dół to nic ciekawego.