Ograniczenie konta w XP

Siema.

Jestem administratorem mojego domowego komputera, na którym jest zainstalowany XP Home. Chciałbym dla drugiego konta ustawić ograniczenia co do - korzystania z internetu (neo), odczytu plików, zapisu plików tylko w jednym miejscu, braku dostępu do programów innych jak Firefox i AIMP (odtwarzacz).

Jak tego dokonać? Krok po kroku…

Chcesz być administratorem i nie znasz podstawowych rzeczy ? ;p

po pierwsze home nie ma ustawień co do uprawnień zaawansowanych więc musisz dodać wpis w rejestrze

nie bd się rozpisywać zobacz se http://www.dobreprogramy.pl/Uprawnienia … 11285.html

co do programów nie wypowiem się bo dawno się na xp nie bawiłem ^^

Obejrzałem materiał, niestety mimo stosowania się do poleceń nie udało się określić dostępu mojego drugiego użytkownika do określonego folderu.

To nie rozwiązuje mojego problemu.

Zainstaluj StedyState. Program jest po angielsku, tak więc jeżeli nie znasz angielskiego,tutajmasz opisane co i jak się ustawia w tym programie…

chcę pobrać ten program ze strony microsoftu i nie da się, to jest bardzo skomplikowane

http://download.microsoft.com/download/ … yState.msi to jest bezpośredni link do programu…

po prostu trzeba mieć legala, nic trudnego

mam legalny system, ale nie mogłem wcale znaleźć tego odsyłacza pobierania.

ustawiłem bardzo dużo rzeczy w tym programie, wielkie dzięki.

brakuje mi jeszcze tylko pomocy w dwóch kwestiach:

  1. po wylogowaniu użytkownika z ograniczonym dostępem nie są zapisywane jego ustawienia (np. w przeglądarce) - którą opcję w tych wszystkich ustawieniach mam odznaczyć / zaznaczyć ?

  2. nie mogę ograniczyć dostępu do programów

81443238.jpg

lista programów mimo długiego oczekiwania nie chce się załadować…

sorry za tego legala ale wiem że ten program 2 razy spr legalność swego czasu. raz przy pobieraniu a raz przy instalacji, co do twoich problemów. pierwszy idzie rozwiązać przez zaznaczeni ptaszka, nie pamiętam gdzie bo już tego softa nie używam, ale jest opcja, zapisuj ustawienia użytkowników, co do drugiego, pierwszy raz słyszę żeby nie mógł załadować listy

lajt. nie mogę właśnie tego znaleźć. będę dłubać, tylko to strasznie czasochłonne…

nie wiem czy nie było błędem - ale w trakcie pierwszych czynności tym programem tylko raz zrestartowałem kompa, a potem już kombinowałem z nowym kontem i po ustaleniu wszystkiego zrestartowałem drugi raz

Powiem Ci szczerze, że ja też nie wiem, dlaczego nie możesz zdefiniować zablokowanych programów, bo niestety nie korzystałem z tej opcji programu…