Ograniczenie łączności-bardzo poważny problem

No więc mam neostradę i komputer którego dotyczy problem jest podpięty kablem do routera( nie livebox).

Kilka dni temu włączam komputer i niespodzianka: łączność ograniczona, internet nie działa i nie bardzo można cokolwiek zrobić

Jakiś czas potem neo łaskawie ruszyło i było nawet ok, tyle że problem znowu się powtórzył. Nie pomagały restarty routera, restarty kompa, restarty komputera i routera

Później znowu to samo, tyle że gdy wyłączyłem komputer znowu zobaczyłem:

http://imageshack.us/photo/my-images/810/ghv.png/

oczywiście żadne próby “naprawiania” jak zwykle nie powiodły się

http://imageshack.us/photo/my-images/837/wazzup.png/

Wie ktoś co może być przyczyną tej ograniczonej łączności i jak to rozwiązać? Bo problem ustępuje dopiero po wielu godzinach, czasem nawet dniach, by często zaraz powrócić.

Co ciekawe komputer łączący się przez wifi nie ma chyba problemów z internetem

Witaj,

jeśli drugi komp nie ma problemów, to raczej nie TPSA. Musisz to sprawdzić na 100% - to ważne. Jeśli oba mają problemy to szukamy poza nimi, jeśli tylko jeden z komputerów, to w nim.

Poza tym to może być wszystko: strzelony kabel, walnięta karta, jakieś błędy w konfiguracji. Pingi do bramy (routera) dochodzą bez problemu w dłuższym czasie czy już na tym etapie są problemy? Może masz problemy w instalacją? Może źle założone mikrofiltry? Odłącz telefony stacjonarne na próbę (jeśli masz). Jaka prędkość łącza? Może podpisałeś umowę na szybsze łącze, a nadal pracujesz w jakimś G.DMT? Jak tak, to zmień na ADSL2+.