Ograniczenie linkowania dla nowych uzytkowników

(tomekb) #1

Co Wy na to, żeby nowym użytkownikom (czyli tym, którzy odwiedzili mniej niż 5 tematów, przeczytali mniej niż 10 postów i spędzili na forum mniej niż 10 minut) ograniczyć możliwość używania linków w treści postów?

Liczbę linków można ograniczyć do 1 lub nawet do 0.

Czekam na komentarze :wink:

(marcin82) #2

Dobry pomysł. Uwzględniłbym jeszcze sytuację, w której ktoś dolepi np. samo wyrażenie allegro.pl bez http:// oraz serwisy skracające linki. Byłe też przypadek, że gość do przesady używał nazwy jednego ze sklepów - można to wrzucić do filtra wulgaryzmów, itp.

(fiesta) #3

Jak to ma ograniczyć spam na forum to tylko do 0 i bez podawania do publicznej wiadomości, bo zaraz będą powstawać konta śpiochy albo zacznie się nabijactwo celem odblokowania możliwości linkowania.

(Paweł A.) #4

A znajdzie się coś na spamowanie? Są wśród Nas i tacy, co chcą tylko nabijać posty, na swój profil.

(Blacklord) #5

Ja bym ograniczył do jednego. Jak ktoś będzie miał potrzebę wstawić więcej to będzie się musiał troszkę poudzielać.

(darek719) #6

@tomekb pomysł dobry ale… czasem nowi użytkownicy piszą bo mają problem, nie znają forum nie wiedzą jak dodawać fotki i linkują do zewnętrznych wrzutek screeny, lub dają logi w dziale bezpieczeństwo.

(FadeMind) #7

Dobry pomysł, przeważnie system wyłapuje samodzielnie linki i posty takie czekają na akceptację w poczekalni. Ograniczenia dla nowicjuszy ułatwią walkę ze spamem :slight_smile:

(Blacklord) #8

No tak, to można też zrobić, że w takich działach jak bezpieczeństwo będzie to wyłączone.

(darek719) #9

screeny niech się nauczą wstawiać, ale dział bezpieczeństwo zasługuje na wyjątek :slight_smile: @Blacklord

(Paweł A.) #10

Też wstawiałem linki, do zewnętrznych wrzutek. Wystarczyło tylko zapytać na forum, jak dodawać screeny. Pytanie nie boli!

(Domker) #11

Wiem jak dodawać screenshoty na forum, ale często dla mnie wygodniejsze jest użycie wbudowanej funkcji w Spectacle (Linux/KDE) screenshot+automatyczny upload i link mi w schowku ląduje od razu i nie zaśmiecam dysku SSD, bo screeny trafiają do /tmp.

Spectacle (jak i inne programy - Gwenview itp.) mają taką możliwość za sprawą kipi-plugins, jakby dopisać moduł do forum DP to też bym chętnie korzystał.

(Radek68) #12

No ale to ograniczenie o którym pisze @tomekb nie dotyczy “normalnych” nowych użytkowników, którzy widząc zupełnie nowe forum najpierw się z nim, choć przez 10 minut, zapoznają, ale tych zupełnie przelotnych, którzy nawet nie sprawdzili co jest gdzie na forum i od razu piszą.
Czyli tych, którzy odwiedzili mniej niż 5 tematów, przeczytali mniej niż 10 postów i spędzili na forum mniej niż 10 minut.
Ja bym ograniczył do 0.

@tomekb Bardzo dobry pomysł a forum zostanie pomijane.

(Leszek2204) #14

nie jestem aż takim lejkiem ,ale pomysł dobry

(tomekb) #15

Nie da się, można tylko globalnie. Nie ma potrzeby linkowania, zdjęcia można (i powinno się) wstawić do posta. Póki co ustawiłem ograniczenie do 1 linka.

(tomekb) #16

Tzn?

(marcin82) #17

Odnośnie logów w dziale “Bezpieczeństwo”. Jaką maksymalną liczbę znaków można umieścić w jednym poście - sprawdzał ktoś? Sprawę kilometrowych logów może rozwiązać spoiler + CODE.

(tomekb) #18

32000 znaków.

Kod można zawsze załączyć w pliku txt…

(marcin82) #19

Też prawda …

(pocolog) #20

Ograniczenie ilości linków do jeden nie rozwiązuje niczego - albo zero linków, albo nie ma sensu się bawić w takie ograniczenie.
Problemem nie są ludzie, którzy używają zbyt wielu linków w jednym poście tylko spamerzy, którzy wchodzą na forum, aby napisać jeden post z jednym linkiem do swojego słitaśnego bloga, sklepu itp.