Ograniczenie linkowania dla nowych uzytkowników

Co Wy na to, żeby nowym użytkownikom (czyli tym, którzy odwiedzili mniej niż 5 tematów, przeczytali mniej niż 10 postów i spędzili na forum mniej niż 10 minut) ograniczyć możliwość używania linków w treści postów?

Liczbę linków można ograniczyć do 1 lub nawet do 0.

Czekam na komentarze :wink:

1 polubienie

Dobry pomysł. Uwzględniłbym jeszcze sytuację, w której ktoś dolepi np. samo wyrażenie allegro.pl bez http:// oraz serwisy skracające linki. Byłe też przypadek, że gość do przesady używał nazwy jednego ze sklepów - można to wrzucić do filtra wulgaryzmów, itp.

Jak to ma ograniczyć spam na forum to tylko do 0 i bez podawania do publicznej wiadomości, bo zaraz będą powstawać konta śpiochy albo zacznie się nabijactwo celem odblokowania możliwości linkowania.

3 polubienia

A znajdzie się coś na spamowanie? Są wśród Nas i tacy, co chcą tylko nabijać posty, na swój profil.

Ja bym ograniczył do jednego. Jak ktoś będzie miał potrzebę wstawić więcej to będzie się musiał troszkę poudzielać.

@tomekb pomysł dobry ale… czasem nowi użytkownicy piszą bo mają problem, nie znają forum nie wiedzą jak dodawać fotki i linkują do zewnętrznych wrzutek screeny, lub dają logi w dziale bezpieczeństwo.

1 polubienie

Dobry pomysł, przeważnie system wyłapuje samodzielnie linki i posty takie czekają na akceptację w poczekalni. Ograniczenia dla nowicjuszy ułatwią walkę ze spamem :slight_smile:

1 polubienie

No tak, to można też zrobić, że w takich działach jak bezpieczeństwo będzie to wyłączone.

1 polubienie

screeny niech się nauczą wstawiać, ale dział bezpieczeństwo zasługuje na wyjątek :slight_smile: @Blacklord

2 polubienia

Też wstawiałem linki, do zewnętrznych wrzutek. Wystarczyło tylko zapytać na forum, jak dodawać screeny. Pytanie nie boli!

1 polubienie

Wiem jak dodawać screenshoty na forum, ale często dla mnie wygodniejsze jest użycie wbudowanej funkcji w Spectacle (Linux/KDE) screenshot+automatyczny upload i link mi w schowku ląduje od razu i nie zaśmiecam dysku SSD, bo screeny trafiają do /tmp.

Spectacle (jak i inne programy - Gwenview itp.) mają taką możliwość za sprawą kipi-plugins, jakby dopisać moduł do forum DP to też bym chętnie korzystał.

1 polubienie

No ale to ograniczenie o którym pisze @tomekb nie dotyczy “normalnych” nowych użytkowników, którzy widząc zupełnie nowe forum najpierw się z nim, choć przez 10 minut, zapoznają, ale tych zupełnie przelotnych, którzy nawet nie sprawdzili co jest gdzie na forum i od razu piszą.
Czyli tych, którzy odwiedzili mniej niż 5 tematów, przeczytali mniej niż 10 postów i spędzili na forum mniej niż 10 minut.
Ja bym ograniczył do 0.

2 polubienia

@tomekb Bardzo dobry pomysł a forum zostanie pomijane.

nie jestem aż takim lejkiem ,ale pomysł dobry

Nie da się, można tylko globalnie. Nie ma potrzeby linkowania, zdjęcia można (i powinno się) wstawić do posta. Póki co ustawiłem ograniczenie do 1 linka.

Tzn?

Odnośnie logów w dziale “Bezpieczeństwo”. Jaką maksymalną liczbę znaków można umieścić w jednym poście - sprawdzał ktoś? Sprawę kilometrowych logów może rozwiązać spoiler + CODE.

32000 znaków.

Kod można zawsze załączyć w pliku txt…

Też prawda …

Ograniczenie ilości linków do jeden nie rozwiązuje niczego - albo zero linków, albo nie ma sensu się bawić w takie ograniczenie.
Problemem nie są ludzie, którzy używają zbyt wielu linków w jednym poście tylko spamerzy, którzy wchodzą na forum, aby napisać jeden post z jednym linkiem do swojego słitaśnego bloga, sklepu itp.

2 polubienia