Ograniczenie lub brak łączności D-Link Dl-524

Posiadam router D-Link Dl-524 od ponad 2 lat chodził prawidłowo a dziś ciągle wywala mi komunikat “Ograniczenie lub brak łączności” i nie może przypisać mi adresu IP dla komputera podłączonego kablem. Nie pomaga nawet kilkakrotny reset routera ani wyłączenia z prądu nie mogę tez wejść w ustawienia routera pod adresem http://192.168.0.1/

Widocznie padł. Skoro masz go ponad 2 lata to musisz sobie kupić nowy

sprawdź jeszcze ustawienie IP karty sieciowej do której wpinasz teraz ruter (o ile masz w tej chwili bezpośrednie połączenie kablem z ruterem) bo przez wifi go nie skonfigurujesz po resecie

adres musi być tej samej klasy co IP rutera więc ustaw np IP 192.168.0.100 na swojej karcie, dodaj maskę i spróbuj teraz się podłączyć

Jeżeli router został zresetowany to będzie można do niego wejść tylko na podstawie automatycznego ustawienia IP

screen1s.th.gif

nie masz racji Mars akurat używałem w domu ponad rok tego modelu (tj di-52 i pamiętam, że trzeba było mieć adres IP karty sieciowej kompa, z którego konfiguruje tego samego typu co adres default rutera, aczkolwiek nigdzie w instrukcji nie ma o tym mowy

Być może. Już od pewnego czasu nie używam tego routera, więc może się mylę. Wydawało mi się, że przy zdefiniowanym innym adresie IP niż przydzielany automatycznie przez DHCP nie można się było wbić do routera. Nie kłócę się jednak - być może masz rację :slight_smile:

Problem rozwiązany, okazało się że wina leży po stronie kary sieciowej (chyba się zepsuła) w komputerze bo na innym komputerze router chodzi prawidłowo :slight_smile: