Ograniczenie lub brak łącznośći łącza

Witam

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Jakiś czas temu miałem problem z moim zwykłym komputerem, a dokładniej z dostaniem sie do internetu. Po podłączeniu kabla wyświetlał się komunikat " Ograniczenie lub brak łącznośći łącza", po wejściu w panelu sterowania do “połączenia sieciowego” na ikonce od połączenia była taka kłódka. Znajomy zrobił mi format i z internetem łączę się już normalnie. Dzisiaj dostałem laptopa i po podłączeniu kabla mam ten sam problem, nie moge połączyć się z internetem i wyświetla się ten komunikat. Komputer jest nowy, ma zainstalowanego tylko windowsa, avast, w ustawieniach nic nie robiłem. Możecie mi coś poradzić?

Pozdrawiam

jaki kabel?? ??

dobrze spięty?? ??

Zwykły kabel od kablówki.

Podłączony jest dobrze. Teraz mam podłączony do komputera i działa normalnie, jak podłącze do laptopa to mam “ograniczenie lub brak łączności”. Na modemie świecą się wszystkie lampki także jest tak jakby z kablem było wszystko w porządku a coś nie tak z komputerem.

Przeczytaj

To nie rozwiązuje mojego problemu. Tylko komunikat się nie pokazuje, ale żadnej strony cały czas nie mogę otworzyć. “Nie można wyświetlić strony”. Czyli mniej więcej tak jakby kabel nie był podłączony, ale jest podłączony i ma jakieś ograniczenie.

Tak jak pisałem mam w pokoju 2 komputery: zwykły i laptopa. Gdy ten sam kabel podłączę do zwykłego to wszystko działa, gdy podłącze do laptopa nie mogę wejść do internetu.

Miałem ten sam problem ze zwykłym, ale po formacie wszystko działa jak należy więc myślałem, że wystarczy jakieś ustawienia zmienić.

a jaki masz internet (netia, chello, itp)??

Internet mam z vectry.

nie możesz bo: ten komputer na którym ci działa net masz kartę sieciową która ma swój numer MAC i jest zarejestrowana w Punkcie DOstępu do internetu, i jak podłączysz obojętnie jakiego kompa lub wymienisz kartę sieciową w swoim komputerze to musisz zadzwonić do nich, aby zarejestrowali MAC innego na serwerze. Jedynym wyjściem jest przypisanie do laptopa Mac’a z karty na której działa ci internet i bedziesz miał neta na laptopie i na kompie. tylko musisz przekładać kable jak chcesz do laptopa do do laptopa jak do kompa to do kompa. jak chcesz sie dowiedzieć jak zmienic mac bez sciągania żadnych programów to napisz do mnie na gg: 3163169

Witam

Rozwiązanie okazało się banalne. Do tej pory jak podłączałem kabel do laptopa to modem już cały czas działał na komputerze stacjonarnym a ja wyjmowałem tylko kabel z tyły komputera i włączałęm do laptopa i nie działało. Okazało się, że muszę przed podłączeniem kabla do laptopa wyjąć wtyczkę od modemu z gniazdka, potem podłączyć kabel do laptopa i dopiero włączyć modem. Chodziło chyba coś o zmianę ip czy coś takiego bo modem był nastawiony na ten stacjonarny. Dzięki za wszystkie odp.

Nie chcę zaśmiecać forum nowym tematem dlatego chciałem o coś zapytać jeszcze w tym temacie.

Mam laptopa acer extensa 5220, modem thomson model tcm420 a internet z vectry.

Chcę mieć internet w 2 komputerach jednocześnie. Byłem dzisiaj w vectrze i powiedzieli mi żebym kupił sobie switcha to oni mi podłączą 2 komputer za dodatkową opłatą +10zł co miesiąc do abonamentu.

Jaki switch byłby dla mnie najlepszy, na np. allegro jest dość duży wybór i nie wiem jakiego kupić?

Pomyślałem sobie także o internecie bezprzewodowym. Co musiałbym kupić/podłączyć do modemu ( o ile jest taka możliwość) abym w mieszkaniu miał bezprzewodowy dostęp do internetu. W laptopie mam chyba możliwość takiego połączenia bo wydaje mi się, że w tym modelu jest sieć bezprzewodowa. I czy taki dostęp byłby dużo droższy? czy może vectra nie musiałaby tu nic podłączać?

hmmmm z tego co wiem to ten modem ma z tyły wejscie na 2 komputer ( 1 na usb [działa kazdy komp jakiego tylko podepniejsz] i 2-gie na skretke [trzeba podac adres MAC karty sieciowej by net działał])

jezeli chciałbys jeszcze wifi mieć to zamiast switsch’a musisz mieć -> http://allegro.pl/item282432226_dlink_d … ka_ss.html . róznicy w cenie nie moze byc bo to tylko Ty rozdzielasz sygnał. kupując router, mozna operatora kablówki zrobić w ****** i nie płacic im tego dodatkowego 10 zł -> wystraczy podac im adres MAC routera i podpiąć do pod RJ45 :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam