Ograniczenie lub brak łączności

(Izawawa1) #1

Witam,

posiadam router firmy linksys i dzięki niemu do tej pory korzystałam z netu na 3 kompach, jednak po postawieniu Windowsa przy użyciu Ghosta na jednym z komputerów po próbie zalogowania się do sieci pojawia mi się komunikat "Ograniczenie lub brak łączności" choć dobrze wpisuję klucz sieciowy i mam znakomitą siłę sygnału. Link do okienka z połączeniem sieciowym http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/95c ... 01226.html Co może być nie tak? Pomóżcie proszę. Próbowałam już resetować router tym małym guziczkiem umieszczonym na nim z tyłu ale to nic nie daje.

(jasiekb) #2

Witam

Miałem podobny problem po zainstalowaniu u mnie internetu z połączeniem bezprzewodowym LAN (karta radiowa w komputerze). Internet działał ale pojawiał się podobny jak u ciebie komunikat.

U mnie pomogło:

Właściwości > Ogólne i musiałem odznaczyć *Protokół internetowy(TCP/IP).

Możesz spróbować, może i u ciebie jest to samo.

Pozdrawiam

(Izawawa1) #3

niestety nie podziałało, ktoś ma inny pomysł?

(Filolupus) #4

Czy wszystkie komputery mają unikalne nazwy sieciowe?

Czy połączenie jest ustawione na automatyczne pobieranie adresu?

Co pokazuje polecenie "ipconfig" w wierszu poleceń*?

* "Start" --> "Uruchom..." --> cmd

(Izawawa1) #5

kompletnie nie mam pojecia o czym do mnie piszesz

skąd mogę się dowiedzieć czy komputery mają unikalne nazwy sieciowe i czy jest ustawione automatyczne pobieranie adresu?

a po wklikaniu ipconfig obraz szybko znika i nic nie widać :confused:

(Filolupus) #6

aha; to powoli:

1. Klikasz prawym klawiszem myszki na "Mój komputer" i wybierasz właściwości, tam jest zakładka: "Nazwa komputera" i sprawdź teraz, czy wszystkie komputery mają tu różne nazwy (czy jakaś się nie powtarza).

2. "Start" --> "Panel sterowania" --> "Połączenia sieciowe" klikasz prawym na to połączenie i "Właściwości" w oknie znajdujesz Protokół TCP/IP (musi być zaptaszkowany, bo na tym protokole sieć działa), zaznaczasz go i klikasz przycisk "Właściwości" - tu wszystko ustawiasz na "automatycznie" (jeśli nie jest).

3. "Start" --> "Uruchom..." --> cmd [klikasz enter] i w okienku, które się pokaże dopiero wpisujesz "ipconfig".

(Izawawa1) #7

http://img263.imageshack.us/i/ipconfigz.png/ zaznaczyłam ten protokół tpc/ip i we właściwościach wszystko na automat i działa, dzięki :razz: