Ograniczenie prędkości łacza na netgear wgr614 v7

witam, założyłem internet 10mb i wszystko jest w porządku z prędkością jeśli podpinam komputer stacjonarny bezpośrednio kablem do modemu, ale w momencie kiedy zainstalowałem sobie router netgear żeby puścić sygnał radiowy na laptopa prędkość łącza nie osiąga nawet prędkości 1 mb. tak samo jest gdy podpinam komputer kablem bezpośrednio z routera tez nawet nie mam szlachetnego 1mb. wyczytałem na forum żeby przywrócić ustawienia fabryczne ale jaki jest sens jak on jest na ustawieniach fabrycznych bo zemnie taki komputerowiec jak z pana kuntakinte rezus. pytanie wiec czy to jest wada fabryczna czy też jestem zmuszony do jakiejś niezrozumiałej dla mnie konfiguracji tej białej skrzyneczki a szczerze trzymam to napięcie jak kobieta w ciąży. pozdrawiam

Raczej wada fabryczna to nie jest ;] Problem tkwi w routerze lub/i w karcie sieciowej.

W jakim standardzie pracuje Twoja sieć (b czy g)? Jeśli na b to dobrze było by przełączyć się na g. Co więcej, wejdź we właściwości karty sieciowej (dostępne w menedżerze urządzeń) i podkręć agresywność mobilności karty sieciowej.

schowek01hk.jpg

witam, rzecz tkwi w tym ze mój laptop to mac book i jeśli chodzi o to jak otworzyć przeglądarkę to wiem reszta to dla mnie ciemna magia. ale jeśli mógłbym zapytać: dlaczego jeśli podepnę nawet stacjonarny komputer kablem z routera to prędkość tez jest 1 mb a jeśli podepnę z modemu to prędkość wynosi prawie 10mb??

redroom ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.