Ograniczenie tekstu w bloku i automatyczna wyokość bloku

Witam. Mam dwa problemy.

  1. Jak ustawić by tekst nie wykraczał poza blok, gdy dojdzie do końca szerokości bloku, to by przerzucił do nowej linii w bloku. (widać na zdjęciu jak wykracza -> sss…)

Drugie, jak ustawić aby wysokość bloków automatycznie się powiększała w zależności od pobranych komentarzy, a nie tak jak teraz jest, że wychodzi ten tekst a blok pozostaje taki jak był… załóżmy,że pobiorę 10 komentarzy z bazy to aby strona się automatycznie powiększyła tak aby objąć je wszystkie

beztytuumol.th.jpg

ad 1 Pytanie dosyć często się powtarza a odpowiedź jest prosta - widział kiedy takie długie wyrazy w języku polskim :slight_smile: Oczywiście możesz coś pokombinować w php http://php.net/manual/en/function.wordwrap.php w css też są opcje do cięcia ale nie wszędzie działają.

Tutaj masz podobny temat tekst-wychodzacy-poza-div-t380781.html.

ad 2 To zależy jak masz napisaną stronę (pewnie masz na sztywno ustawioną wysokość danego bloku).

faktycznie, jak są spacje to działa poprawnie ^^ głupi błąd…

  1. właśnie, nie dlatego mnie to zastanawia. nie mam w ogóle ustawionego height. Domyślam się że problem leży w tym, że jest blok w bloku… Mam ten blok comments w którym są komentarze. On się pewnie powiększa, tylko nie pociąga to za sobą powiększenia tego głównego diva. może pokaże kod:

… pominieta zbędna zawartosc
… pominieta zbędna zawartosc

Najnowsze komentarze

[/code] i css do nich:

[code] .main{ width:1010px; background-color:white; margin: 0 auto; padding:8px; margin-top:20px;bottom:15px; border: 1px solid #A9A9A9; text-align:center; } .review{ width:989px; margin-top:3px:bottom:3px; margin:0 auto; text-align:center; background-color:#EDECEE; padding:5px; } .comments{ width:400px; height:100px; margin-top:15px; padding:15px; } .textarea_comment{ width:420px; height:60px; border:1px solid black; } .display_comments{ width:450px; height:100px; margin-left:21px; border-top:1px solid silver; } .comment_info{ margin-top:30px; width:400px; text-align:left; font-size:12px; margin-left:21px; } .comment_view{ font-size:13px; float:left; padding:4px; width:310px; text-align:left; } .login_kom{ float:left; padding:4px; font-size:13px; margin-right:70px; }

.display_comments{

       width:450px;

       height:100px;

       margin-left:21px;

       border-top:1px solid silver;

       }

Wywal height (dodatkowo dopisz overflow:auto; - to dla elementów, które będą znajdować się poniżej bloku display_comments).

kurcze faktycznie. Działa. dzięki wielkie za pomoc. respect++