Ograniczenie transferu

Do routera Pentagram podłączonych jest kilku użytkowników. Jeden z nich sporo ściąga, ledwie mieścimy się w limicie. Czy jest możliwość ograniczenia transferu temu użytkownikowi? Wiem, kto to jest, mam dostęp do ustawień routera, ale nie wiem, jak to zrobić.

Spróbuj np. programu Bandwidth Control. Use Google :wink:

Podaj typ,może nie mieć takiej możliwości,wrzuć sobie typ routera do googli i poczytaj czy da radę to zrobić.

Napisz prosze dokladniej, co to za sprzet oraz jakie masz ustawienia sieci, a pomoge Ci.

Pentagram Cerberus ADSL

232e2a8e76a29bbdm.jpg

To sa wszystkie ustawienia routera?

Nie wszystkie. Które zakładki mam pokazać? Jest ich sporo.

Zrob screena z samymi zakladkami. Kazdy router ma troche inny “wyglad”.

d6fd80b0ac73044am.jpg5a78106517413471m.jpg

Quick Start nie ma rozwijanej listy zakładek

marianek , pokaz mi sekcje QoS.

Dodane:

QoS (ang. Quality of Service – jakość usług) – wymagania nałożone na połączenie komunikacyjne, realizowane przez daną sieć telekomunikacyjną.

Aby zapewnić QoS, stosowane są następujące mechanizmy:

kształtowanie i ograniczanie przepustowości

zapewnienie sprawiedliwego dostępu do zasobów

nadawanie odpowiednich priorytetów poszczególnym pakietom wędrującym przez sieć

zarządzanie opóźnieniami w przesyłaniu danych

zarządzanie buforowaniem nadmiarowych pakietów: DRR, WFQ, WRR

określenie charakterystyki gubienia pakietów

unikanie przeciążeń: Connection Admission Control (CAC), Usage Parameter Control (UPC)

(Za wikipedia.pl)

Ciebie bedzie interesowac sekcja zapewnienie sprawiedliwego dostępu do zasobów :slight_smile:

W tej zakładce jest tylko to:

ceda478b045cb167m.jpg

Troche to ograniczone… jakie masz mozliwosci dodadnia reguly? Co tam wogole jest?

Dodalem:

Hm, ale niestety ten modemo-router nie ma funkcji kontroli pasma :frowning:

http://pclab.pl/art15016.html - tutaj masz jego pelen opis.

Dziękuję bardzo! Kiedy zamawiałem ten router, powiedziano mi, że taka możliwość będzie. Niestety, nie ma. A jeden z nas (jest nas tylko pięciu i wiem, kto to jest) ściąga filmy, wykorzystując cały limit. Sytuacja jest jednak taka, że nie mogę mu zwrócić uwagi. C’est la vie! Pozdrawiam serdecznie.

Sprobuj pobawic sie na razie programem Bandwith Control - polecam Ci ten artykul :wink:

Nie jestem specem, ale pomoge jak moge :wink: