Ograniczenie userów pod kątem wylosowywania admina

Mam pewien problem z moim rodzeństwem które cały czas wylogowyówuje mnie z poziomu swojego konta. Podczas gdy ja sobie pobieram najnowsze programy z neta. Np. Nero 7.5.1.1 195 MB ok2godz., sterowniki do karty graficznej 35MB ok. 30min itd. A nawet K-lite Mega Codec Pack!

8d9eed050fe77befm.png

Miałem kiedyś takiego wirusa który blokował wejście do menadżera zadań ale niestety później go wykasowałem Nortonem. Jak można otrzymać taki sam efekt? Lub ograniczyć im dostęp do tego składnika systemu?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :slight_smile:

Jak zablokować samą tą funkcję to nie wiem, ale zawsze są inne możliwości:

pogadać z rodzeństwem.

calkowicie zablokować menedżera zadań

Ale to będzie miało wpływ na wszystkich userów? A ja często używam różnych programów które się wieszają przy mojej pracy na nich, i muszę mieć menadżera by móc je wyłączać.

A rozmowa i bicie nic nie daje :stuck_out_tongue: A na własnego kąpa i oddzielnym dostępem do neta (mieszkaniem, samochodem itd.) to mi kasy niestety brakuje. Zresztą jeszcze się uczę ;]

jak wersja Professional czy Home Edition :?:

Windows Xp professional - aletroszkę dziwna wersja z zainstalowanym SP1 i SP2.

start-> uruchom-> gpedit.msc

Konfiguracja użytkownika-> Szablony Administracyjne-> System-> Opcje klawiszy Alt+Ctrl+Delete, usuń wylogowywanie ustawa Włączone

adf95c8b9327de9cm.png

Zrobiłem wszystko jak w instrukcji, uruchomiłem ponownie system i nadal wszyscy mogą mnie spokojowo wylogować :?

A nie wystarczy odebrać im praw Administratora? Jeśli będą administratorami, to i tak nie ograniczysz im tego w żaden sposób.

@De Niro:

Ustawienie które zaproponowałeś zabrania (usuwa opcję) wylogowania aktualnemu użytkownikowi. To raczej nie jest pożądane w tym przypadku :wink: Poza tym nie jestem pewien czy to działa, skoro okno Windows Security w ogóle nie jest włączone (tak sądzę, skoro jest dwóch zalogowanych naraz użytkowników).

Musi być gdzieś ta opcja przecież … :?:

Jaka opcja? Czy konto rodzeństwa jest administracyjne?

O ograniczeniu lub wyłączeniu menadżera urządzeń na pozostałych kątach.

Niestety wszyscy muszą być administratorami.

Hm… Jeśli wszyscy są administratorami to nie widzę najmniejszego sensu stosowania jakichkolwiek restrykcji. Administrator zawsze będzie miał prawo wylogować innego użytkownika. Poza tym jakiekolwiek ograniczenia by mu nie nadać, może je cofnąć. W końcu to administrator…

Ale to jak im zmienię to nie będą mogli cdków wypalać i zacznie się płacz itd.

Jak masz nero to zainstaluj pr. NeroBurnRights. Następnie zaznacz everybody- restart kompa i już wszyscy userzy o ograniczonych prawach będą mogli normalnie korzystać z nagrywarki.