Ograniczona ilość instalacji XP licencji OEM

problem, który jest dla mnie zupełnie nowy otóż posypał mi się Windows, którego udało mi się postawić na nogi w sobotę rano jednak w już na wieczór zdążył się znów rozsypać i musiałem go instalować ponownie, w czasie gdy jeszcze chodził dokonałem aktywacji systemu poprzez internet, gdy chciałem to zrobić w niedziele wyskoczył mi komunikat

screen—>d492b4b9b62fe3dem.jpg

w przeszukiwaniu google oraz rożnych forów, nie znalazłem w ograniczeniach licencji OEM nic o aktywacjach systemu tylko do pewnego rodzaju razy, a tylko o tym, że nie należy go instalować na systemach komputerowych które były unowocześniane, lub przenoszeniu tego samego Windowsa na tej samej licencji OEM pomiędzy różne komputery.

Więc

  1. Czy rzeczywiście istnieje takie ograniczenie ?

  2. Czy można się skontaktować z Microsftem a oni wydadzą nowy klucz bez poniesienia dla mnie żadnych kosztów?

  3. Czy należy kupić tylko i wyłącznie nowy system z nowym kluczem?

  4. Czy istnieje możliwość kupna “legalną” drogą samego klucza aktywacyjnego, lub systemu z licencją OEM bez nowego komputera, czy muszę kupić system w wersji BOX

system – Windows XP Home Edition SP 2

nowego klucza nie dostaniesz ale aktywujesz system telefonicznie , klikasz na aktywacje telefoniczną i postępujesz według instrukcji i już i w tej sytuacji

reszta pytań w zasadzie nie ma większego znaczenia

I system zostanie aktywowany mimo informacji że na mój klucz została już przekroczona liczba aktywacji ??

ps wnioskuje z tego co napisałeś Kris, że istnieje ograniczenie aktywacji, ale przez internet, a zwykła telefoniczna nie ma wpływu na to, że skończy się możliwość aktywacji XP, i w przyszłości w przypadku kolejnej nieprzewidzianej aktywacji będę mógł jej dokonać telefonicznie


Dzięki za szybką odpowiedź.

kolego kornica nie rozumiem po jakie licho tu sie pytasz nas o to czy nie lepiej zadzwonić i w ciągu 10 minut na wszystkie pytania by ci odowiedzieli :wink:

Po wykonaniu 5 aktywacji przez Internet, kolejne będą mogły być dokonywane tylko telefonicznie, choć zdarza się czasem, że po dokonaniu 1 aktywacji telefonicznej (6 w kolejności) ponownie można przeprowadzać aktywacje przez Internet. Słyszałem kiedyś, żę po 120 dniach od aktywacji coś tam się resetuje na serwerach Microsoft i można dokonywac aktywacji przez Internet. Nie wiem, czy to prawda… Aktywacje telefoniczne można przeprowadzać bez ograniczeń ilościowych. Mnie zdarzało się nawet kilka w tygodniu.

Klik

Klik