Ograniczona lub brak łączności z internetem

Witam. Mam mały problem z laptopem. Mianowicie nie mogę połączyć się z internetem. Internet na pewno jest w porządku, bo na innych komputerach działa. Na tym lapku też działał, aż do czasu. Nic nie było zmieniane w ustawieniach. Laptop “niby” połączył się z internetem lecz wyskakuje komunikat “Ograniczona lub bram łączności z internetem”. Opcja napraw nic nie dała, wyskoczył komunikat, że nie można pobrać IP. Co mogę z tym zrobić ? Z góry za pomoc.

Router posiadasz? W jaki sposób łączysz się z ewentualnym routerem, przez kabel czy wifi?

Posiadam router i łączę się przez wifi.

Być może w ustawieniach routera jest blokada na obce adresy MAC. Jeżeli jest to albo dodaj adres MAC karty WiFi laptopa, albo wyłącz tą opcję.

Jak mogę to zrobić? Jestem zielony w tych sprawach.

wpisz 192.168.1.1 w przeglądarce, login admin i hasło admin i daj screena ze strony konfiguracyjnej. Oczywiście musisz to wpisać na kompie podłączonym do routera.

wpisując 192.168.1.1 nic się nie otwiera. A co może być przyczyną tego problemy z internetem?

a spróbuj 192.168.0.1

Też nic :frowning:

Od spodu routera powinna być naklejka z podstawowymi danymi, takimi jak właśnie adres strony konfiguracyjnej.

Najlepiej podłącz się kablem sieciowym do Routera i dopiero wtedy wpisz ww nr IP a jak nie działa zrób następujące czynności:

  1. uruchom konsole (naciśnij klawisz windowsa + R) i wpisz cmd

  2. następnie napisz ipconfig, i na początku pod pozycją Karta EThernet będzie przy “Brama domyślna” IP twojego routera

  3. wtedy wpis te IP w przeglądarkę no i wtedy ja się spyta o hasło to wpisujemy admin, admin lub admin i hasło 1234

pozdrawiam

Nie mogę się zalogować, żadne passy nie pasują. Nie da się tego inaczej rozwiązać ?

Jak się nie dostaniesz do routera to nic nie poradzisz. Bo jak masz włączone filtrowanie po Mac adresie to router ci “nie przydzieli adresu IP” i nie będziesz miał sieci. Zawsze pozostaje reset router i wtedy czeka cię jego konfiguracja.

P.S.

Jaki masz system operacyjny?

Jak Win 7 to wejdź w panelu sterowania na Sieć i Internet -> Centrum sieci i udostępniania i tym rysunku na górze zobacz gdzie masz brak połączenia “krzyżyk” za twoim komputerem czy przed Ikoną Internetu.

Na tym laptopie mam Windowsa XP

Uruchom wiersz poleceń i podaj wyniki poniższych poleceń kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html#p3139818

ipconfig /all

netsh interface ip show config

netsh dump > netsh_dump.txt

ping localhost

UWAGA! Polecenie netsh dump zostanie zapisane do pliku w Moje dokumenty, skopiuj i wklej zawartość tego pliku.

Jak karta sieciowa nie otrzymuje adresu IP, to w jaki sposób ma to zrobić?

Tak z ciekawości. Czy próbowałeś przestawić laptopa bliżej routera? Miałem taką sytuację, że nie było łączności z powodu tracenia pakietów, a właściwie ich niedochodzenia w ogóle.

Tak próbowałem przy samym routerze, lecz żadnych skutków.