Ograniczona prędkość połączenia internetowego

Witam

Problem jest następujący: mam w domu 3 kompy podłączone do sieci bezprzewodowej.

Od kilku dni na jednym z nich mam ograniczoną prędkość połączenia. Średnio się domyślam, co mogło się

stać. W ostatnim czasie nie było żadnej zmiany w konfiguracji sprzętu. Zainstalowałem jedynie

AdAware Anniversary Edition.

Problem ograniczonej prędkości sprawdziłem nie tylko po czasie ładowania się stron. Na dwóch różnych

kompach podpiętych do tej samej sieci, ściągając te same pliki: na jednym transfer wynosił ok 25KB/s

na sprawnym 200-300KB/s.

Pojęcia nie mam co mogło się stać. Jeżeli macie jakieś pomysły (lub pytania żebym mógł uściślić problem)

będę mega wdzięczny.

poszukaj tego - program zrobi za ciebie konfiguracje sieci i wiele innych rzeczy.

Network Magic 5.5.9195.0

http://pliki.pcworld.pl/pc/programy/172 … c.4.7.html

http://www.purenetworks.com/

Network Magic pomaga Ci monitorować i zarządzać Twoim sieciowym otoczeniem Windows.

Dzięki Network Magic możesz dodawać urządzenia do sieci, udostępniać foldery i drukarki, zabezpieczyć Swoją sieć bezprzewodową oraz pomaga w wyszukiwaniu i likwidowaniu problemów z otoczeniem sieciowym.

Program ten najbardziej przyda się początkującym użytkownikom systemów Windows. Zawiera on większość potrzebnych narzędzi do pełnego wykorzystania możliwości sieciowych.

Network Magic to doskonałe narzędzie dla każdego, komu kontrola i konfiguracja sieci przychodzi z wielkim trudem. Ułatwia nam ono nie tylko takie zadania, jak przyłączanie nowych urządzeń do sieci, ale i naprawia zerwane połączenia, pomaga dzielić się plikami i drukarkami w sieci oraz sporządza dla nas raporty z informacjami o funkcjonowaniu sieci.

Propozycja dla użytkowników nieco mniej zaznajomionych z tajnikami protokołów sieciowych, konfiguracji kart, urządzeń dostępowych i wreszcie ustawień systemowych. Program pozwala ustanowić, zarządzać i ochraniać sieć domową. Dzięki swojej funkcjonalności oszczędza większość frustrujących dla użytkownika zadań. Oczywiście można wskazać, które elementy danych mają być udostępnione, za pomocą kilku kliknięć myszy udostępnić drukarkę. W jednym oknie zgromadzono wszystkie niezbędne dane - podgląd sieci, wykrywanie intruzów, dodawanie nowych urządzeń oraz przeprowadzanie diagnostyki połączeń w celu usunięcia niektórych awarii.

Network Magic sprawi, że codzienne używanie WiFi lub domowej sieci kablowej stanie się intuicyjne, łatwe i przyjemne. Jest to potężne i wielofunkcyjne oprogramowanie eliminujące wiele domysłów i frustracji przy sieci domowej i pozwala Ci sprawić, że większość sieci domowych ma potencjał, a Twoje życie polepszy się.

Opis programu:

Network Magic jest narzędziem przeznaczonym dla mniej wprawionych użytkowników. Wielkie możliwości aplikacji zostały ukryte pod przyjaznym i przejrzystym interfejsem, przez co za pomocą kilku kliknięć można wykonać operację, która w systemie czy innych programach sprawi trudność. Zalety Network Magic to:

  • Konfigurowanie sieci w ciągu kilku minut

  • Drukowanie z dowolnego komputera oraz udostępnianie plików bez kłopotu

  • Bezpieczne łączenie się z siecią bezprzewodową

  • Mapa sieci

  • Raporty sieci

  • Test prędkości łącza

Windows 98/ME/NT/2000/XP/Vista

reszta w Google

Problem wcale nie jest taki oczywisty…

Zainstalowałem wspomniany program na wszystkich kompach w sieci. Sieć została skonfigurowana przez niego właśnie

i nic się nie zmieniło. Zarówno Network Magic jak i speedtest.net.pl pokazują po testach wartość download na poziomie

ok. 400 kbps, podczas gdy na pozostałych dwóch kompach wartość ta wynosi ok. 3000-4500 kbps.

Komp został sprawdzony przez AdAware oraz Spybot - nic nie znaleziono (swoją drogą zastanawiam się czy w takim

razie wątek jest w poprawnym dziale zamieszczony - jeżeli nie proszę moda o przeniesienie).

Ponadto zapytałem google (po raz kolejny) - nic konkretnego na ten temat nie znalazłem. Poczytałem o portach - sprawdziłem -

port 80 odblokowany.

Router został zresetowany - nic się nie zmieniło. Po stronie admina sieci też wszystko ok.

Dodane 03.09.2009 (Cz) 9:42

Dla zainteresowanych - problem udało się w końcu rozwiązać.

Po wielu różnego rodzaju zabiegach m.in. sprawdzeniu wszystkiego Avastem (znalazł dwa wirusy - miałem nadzieję, że

to będzie rozwiązaniem problemu, ale okazało się, że nie), ponownym zainstalowaniu karty sieciowej i sterowników do niej

ostatecznie postanowiłem zmienić slot karty sieciowej na płycie głównej, co wydawało mi się mało prawdopodobną przyczyną

problemów, tym bardziej, że sprzęt jest stosunkowo nowy.

Okazało się jednak, że właśnie zmiana miejsca na płycie i ponowne zainstalowanie sterów rozwiązało problem.

Był to więc problem typu hardware, a nie - jak podejrzewałem - software.

Wybaczcie więc za umieszczenie wątku w złym miejscu.