Ograniczona rozdzielczosc ekranu

Witam
Po zainstalowaniu windowsa 7, nie moge ustawic wiekszej rozdzielczosci anizeli 1024x768 a mowa o laptopie Samsung NPR60plus.
Wczesniej na XP mialem 1280x800 i wszystko bylo ok.
Przy nizszej rozdzielczosci niektore aplikacje nie dzialaja poprawnie.
Wykryty monitor to
Generic PnP monitor on standard vga graphic adapter.
Sciagalem sterownik do karty graficznej ze strony AMD i niby jest zainstalowany, ale nadal nie moge zwiekszyc rozdzielczosci.
Co jest grane ?

Tyle że na stronie AMD nie ma sterownika do Windowsa 7 o ile mnie wzrok nie myli :>
Teoretycznie sterownik od Windowsa Viśta może działać, ale jak widać w twoim przypadku nie musi :wink:

Na stronie amd jest sekcja find drivers i autodetekt. Ściągnij pliczek autodetect (chyba będzie się nazywał amd relative web jakoś tak) i waży tak z 50 parę mega. Odpal go i instalacja niestandardowa. On pobierze pakiety i wyświetli ci potem już instalator catalyst z pakietami i wybierasz, co zainstalować. Ja pominąłem chyba to było coś z gaming evolved oraz quick stream. No i potem spróbuj na pulpicie myszką chyba prawy przycisk czy lewy (nie zwracałem uwagi) wyświetl takie coś z ustawieniami (tam jest personalizacja, rozdzielczość ekranu, pojawi się też amd catalyst center). Interesuje ciebie rozdzielczość ekranu.

Zobacz najpierw, czy nie masz żadnych wykrzykników/ znaków zapytania w menadżerze urządzeń.

Uruchom polecenie -> devmgmt.msc, otworzy Ci się menadżer urządzeń. W sekcji Karty Graficzne zobacz, czy nie masz ostrzeżeń. Jeżeli nie masz, kliknij na standardową kartę grafiki -> właściwości -> zakładka szczegóły -> z listy wybierz identyfikator sprzętu, skopiuj pierwsza pozycję i wklej w Google + Windows 7 drivers.

Zobaczysz, czego konkretnie szukasz. Wydaje mi się, że jeszcze nie masz zainstalowanych sterowników do chispetu i grafiki od Intela.

[Przemek]

W menadzerze urzaden wszystko jest ok i nie ma zadnych wykszykniow. Sciagnalem ten plik autodetekt ze strony AMD i zrobilem automatyczna instalacje i to tyle. Dziwnie nie wyglada zeby sterowniki windowsa zostaly nadpisane.
Wieczorem sprobuje wszystkich porad i dam znac.

Odinstalowalem wszystkie sterowniki i komponenty AMD i na nowo wszystko probowalem instalowac przy pomocy narzedzia AMD autodetect.
Po odpaleniu sciagnietego pliku i uruchomieniu instalacji, wyskakuje komunikat, ze wszystkie komponenty juz zostaly zainstalowane i nic nie idzie zrobic ani zmienic.