Ograniczony dostęp do sieci


(Babka997) #1

Witam, posiadam internet z cyfrowego polsatu a wraz z nim wziąłem sobie laptopa acer E1-571 z Windows 8 x64. Problem polega na tym że np w czasie pobierania jakiegoś pliku albo większego obciążenia sieci internet się rozłącza... (Ograniczony dostęp do sieci) I wtedy się rozłączam, poprzez wyłączenie i włączenie karty sieciowej i chodzi nadal. Pomyślałem więc że to wina sterowników. Zaktualizowałem je przez Menadżer urządzeń ale tu kolejny problem, maksymalne osiągi wydajności karty to wtedy tylko ok 2 mb/s. Bez aktualizacji osiągi około 20 mb/s. Dodam że modem wpięty jest w router również od cyfrowego polsatu, natomiast na drugim komputerze się nie rozłącza i na smartfonie również, działa przez cały czas. Ma ktoś na to jakieś rozwiązanie?


(roobal) #2

Instalowałeś nowszą wersję sterowników czy tylko skorzystałeś z opcji aktualizuj sterownik? Jak daleko laptop jest od routera? Gdy pobierasz jakieś pliki i występuje problem, inne komputery są włączone i korzystają z sieci?


(Babka997) #3

Korzystałem z funkcji aktualizuj sterownik. Laptop od routera jest do 10 metrów. Gdy pobieram pliki nie występuje problem na innych komputerach. Ostatnio np wrzucałem zdjęcia na serwer i co chwilę rozłączało. Więc wziąłem drugiego laptopa i zacząłem wrzucać te same pliki na ten sam serwer. Problemu nie było.


(roobal) #4

Sprawdź na stronie producenta czy jest nowsza wersja sterowników i jeśli tak, to je zainstaluj. Upewnij się, że nie występuje u Ciebie problem ukrytego węzła :arrow: http://itpedia.pl/index.php/CSMA/CA

Pytałem czy inne komputery korzystają z sieci, gdy występuje problem, ponieważ któreś z urządzeń może obciążać sieć, upewnij się, że tak nie jest.

Na tym łączu masz jakieś limity (podejrzewam, że limity transfery, ale czy oprócz tego są jeszcze jakieś)?


(Babka997) #5

Gdy to się dzieje to nie zawsze inne komputery korzystają z sieci. Mam miesięczny limit transferu pobierania, innych limitów nie ma.