Ogre3D do komercyjnych celów

Cześć mam 2 pytanka:

1.Czy grę opartą na Ogre3D można sprzedawać?

2.Czy jak stworzę grę z Ogre3D to muszę udostępnić jej (gry) kod jak ktoś o to poprosi?

PS Wiem że na stronie Ogre na pewno coś o tym jest ale nie znam się zbyt dobrze na angielskim

  1. Tak.

  2. Musisz udostępnić samą bibliotekę.

co rozumiesz przez bibliotekę?

Ogre3D jest na LGPL, czyli możesz jej używać we fragmentach zamkniętego kodu, ale, o ile dobrze zrozumiałem, razem z programem musisz udostępnić kod biblioteki. Aczkolwiek mogę się mylić.

Warto zaznaczyć, że żeby grę sprzedawać (zakładam, że nie będziesz sprzedawał softu na licencji zgodnej z GPL), Ogre3D musi być dynamicznie zlinkowana z Twoim programem. Kod programu możesz wtedy zachować dla siebie.

I oczywiście musisz napisać, że program wykorzystuje Ogre3D i razem z nim rozpowszechniać kod Ogre3D, którego używałeś. Chyba, że program udostępniasz do ściągnięcia, np. z Twojej strony, to wtedy możesz razem z programem zamieścić tylko linka do pobrania kodu Ogre3D (jeśli go nie modyfikowałeś - a możesz - to może to być nawet link bezpośrednio do strony Ogre3D, w przeciwnym wypadku do wersji zmodyfikowanej).

Dynamiczne zlinkowana… to znaczy że wszystko musi być w dllkach? a jak to się ma do resources.cfg i plugins.cfg?