Ogromne przeciążenie procesora i pamięci ram

Witam.Od pewnego czasu mam problem z prawidłowym funkcjonowaniem komputera, otóż strasznie zacina mi system przy jakichkolwiek działaniach na programach.W menedżerze zadań w wydajności wykazuje użycie procesora 100% , ramu zaś

2,03gb z 3gb całkowitej czyli ponad 66%, niewiem dlaczego tak jest , nawet jak wyłącze wszystkie programy których nie użytkuje to nadal się tnie.Robiłem skan antywirusem i nic nie wykazało.Ponadto zauważyłem, że mój komputer bardzo szybko się nagrzewa, i po pewnym czasie czuć jakiś zapach spalizny jakby coś w środku miało się coś zacząć dziać, w dodatku chłodzenie komputera drastycznie się obniżyło, już nie funkcjonuje poprawnie, prawie go nie czuć.

Proponuję przeczyścić w środku komputer, odkurzyć i sprawdzić mocowania wiatraczków do procesora i jak jest jeszcze dodatkowy chłodzący, też sprawdzić czy działa. Jeśli wydobywa się zapach spalenizny to nie wróży to najlepiej dla twojej maszyny. Przeciążenie nie zawsze powoduje sprzęt, ale w tym przypadku warto posprawdzać czy zasilacz jest prawidłowy i czy nie ma skoków napieć, oraz nie ma żadnego zwarcia na stykach, oraz posprawdzać moduły pamięci RAM. Dodatkowo warto sprawdzić który z programów, procesów wykorzystuje procesor i pamięć w menedżerze zadań.

Właśnie sprawdziłem w monitorze zasobów i co mnie zaskoczyło to fakt iż cały problem z przeciążeniem procesora wywołał program Java, nie wiem dlaczego.Wyłączyłem proces tego programu, użycie CPU wynosi teraz od 7 do 11% czyli w normie, zużycie ramu spadło również o ponad połowę.Co do skoków napięć to miewam kilka razy dziennie zdarzenia w których to komputer momentalnie się wyłącza a czasem nawet nie idzie go uruchomić.Teraz już wiem jak postąpić, dziękuję za poradę.