Ogromne zużycie baterii na Androidzie

Witam, zauważyłem dziś, że w telefonie (LG L70, Android Kit Kat 4.4.2) bardzo szybko spada poziom energii baterii. W niecałe 2 godziny spadł on o 30% (normalnie w 2h schodziło kilka %). W menedżerze zadań nie ma żadnego uruchomionego programu, niepotrzebne procesy aplikacji też są powyłączane, ale efektu to nie dało. Nie ma żadnej informacji i aktualizacji czy coś podobnego. Normalnie miałem ok. 300 MB wolnej pamięci RAM, teraz oscyluje między 150-200 MB. O co chodzi? W telefonach jestem zielony. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Zadam może wydawać się głupie pytanie, ale czy restartowałeś telefon? Zdarza się, że jakiś proces się zawiesi i zżera baterię, nie pozostawiając śladu, że to ten proces zużywa.

 

 

Restartowałem, na początku nic to nie zmieniło, ale teraz widzę, że się uspokoił i wszytko działa jak powinno :slight_smile: Zobaczymy jak to będzie potem, dzięki za pomoc :slight_smile:

Jak widzisz, że bateria szybko leci, to możesz pobrać aplikację CPU Spy i sprawdzić, czy telefon przechodzi w Deep Sleep. Jak telefon cały czas pracuje na innych trybach to znaczy, że jakaś aplikacja/proces działa w tle.

Aplikacja Watch Dog pokazuje wszystkie procesy oraz użycie przez nie procesora. W ustawieniach można ustawić aby były pokazywane wszystkie procesy łącznie z systemowymi oraz powiadomienie gdy jakiś przekroczy określony próg zużycia procesora.

Można spróbować czegoś takiego jak Lama i poustawiać wszelakie profile :slight_smile: