Ogromne zużycie pamięci przez Firefoxa

(Cr4vens) #1

Witam,

Ostatnio moja przeglądarka Firefox pobiła mój indywidualny rekord jeśli chodzi o wykorzystanie zasobów. W menadżerze zadań w procesach osiągnęła ok 1 250 000 K (nie, nie pomyliłem się). Co może być przyczyną aż takiego dużego zużycia? Jeszcze niedawno nie brała więcej jak 300 000 K.

(Progwebs) #2

ja mam 115 000,może to wina dodatków ,instalowałeś jakieś dodatkowe ostatnio?

(Krystiann09) #3

Ja am 73 000 , ale nie posiadam żadnych dodatków do niego. Wg mnie im więcej dodatków będzie włączonych tym większe będzie zużycie pamięci

(Cr4vens) #4

Ostatnio raczej nie, ale może takie zużycie (no może trochę mniejsze) już było. Mam 6 GB RAMu, ale to i tak dużo.

Mam takie rozszerzenia:

Adblock Plus 1.3.3

Color Zilla 2.2.2

DownloadHelper 4.8.2

Fast Dial 2.23b2

Firebug 1.6.2

FlashGot 1.2.8.2

FoxTrick 0.5.2.1 (grywam w hattricka)

Greasemonkey 0.9.1 (też skrypt do hattricka)

Java Console 6.0.21

Keep Tube Downloader 1.2

Norton IPS 2.0

Norton Toolbar 5.5

vShare 1.0.2

WebMail Notifier 2.7.2

(Krystiann09) #5

Te zużycie pamięci podskoczyło na chwilke tylko czy cały czas tak stoi?

(Cr4vens) #6

Cały czas stoi. Wręcz powiedziałbym, że z czasem się powiększa. Zazwyczaj jak włączę jest 250 000 K, za 15 minut już 500 000 - 600 000. Ja dojechałem wtedy do ok. 1 200 000 bo po prostu się zawiesiło przy otwieraniu jednej karty.

(Jar72) #7

Na twoim miejscu bym odpalil FF w trybie awaryjnym z wyłączeniem dodatków i z włącz ustawienia domyślne i wtedy zobaczył ile zużywa ramu jeśli będzie wszystko ok. to włączaj po jednym dodatku i sprawdzaj .

Ogólnie FF jest ramozerny u mnie tez regularnie lyka ponad 100 000

(Bdogieros) #8

rozumiem, że w konfiguracji też nic nie zmieniałeś typu

http://kb.mozillazine.org/Browser.cache.memory.enable

jeśli nie to sprawdź, tą wartość, może masz ustawioną na enabled

(Karski Karol) #9

FF zawsze miał spore zapotrzebowanie na pamięć, podobnie jak Opera która potrafi mi ciągnąć nawet 1 GB ramu.

Nie rozumiem tego kompletnie. Tyle nie ciągną nawet antywirusy.

Ostatnio używam Chroma i jest spoko - na razie.

(Cr4vens) #10

U mnie jest tak:

Nazwa: browser.cache.memory.enable

Status: domyślny

Typ: wartość logiczna

Wartość: true

EDIT

W trybie awaryjnym już na starcie ciągnie 300 000 K

(Krystiann09) #11

Spróbuj zrobić reinstal przeglądarki.

(Cr4vens) #12

A co zrobić, żeby moje zakładki, fastdial i zapamiętane hasła nie zginęły po reinstalacji?

(Krasnal666) #13

U mnie jest podobnie. Wspólne dodatki to adblock, flashgot i java. Stawiam na któryś z nich. Nortona też używam, ale jego addony wyłączyłem zaraz po instalacji. Problemem jest najprawdopodobniej niezwalnianie pamięci po otwieraniu i zamykaniu wielu kart/okien. Dzieje się tak od miesiąca, może dwóch. Przeważnie na "czasożernych" stronach jak joemonster...

Screeny z porannych testów otwierania wielu kart z zakładek:

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-02/68e20276/ff2.png.html

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-02/cadd0636/ff3.png.html

Spróbuję potestować wyłączanie dodatków i dam znać.

Do kopii zapasowych FF używam MozBackup:

(Cr4vens) #14

No też masz niezłe zużycie. Dodam, że to obciążenie ok. 1 200 000 K mam już po kilku odsłuchanych filmach na YT i przy tak ok. 10 otwartych kartach. Spróbuję z ciekawości zainstalować betę Firefoxa 4. Zobaczymy czy na innej instalacji też będzie tyle żarło.