Ogromne zużycie pamięci

Witam, ostatnio chciałem sobie powrócić do gry w World of Warcraft. Kiedyś zrezygnowałem bo po jakichś 15-20 minutach gry komputer okropnie zwalniał i gra zaczynała się niesamowicie ciąć co uniemożliwiało cokolwiek. Kiedy włączałem menedżera zadań w prawym dolnym rogu tam gdzie mamy: “Pam. zadeklar.” przed uruchomieniem gry było 288M /1250M, a po wyłączeniu 690 M/1250 M. Mimo wszystko rezerwy były jeszcze spore a gra cały czas zacinała się i teraz wciąż tak jest. Kiedyś nic takiego się nie działo, grałem swobodnie i nic się nie cięło a teraz dzieją się jakieś cuda i to już po 15 minutach. Parametry mojego kompa to:

AMD Duron 1.8 GHz

RAM 512 MB

GeForce 4 MX 64 MB

Wiem, że to nie jest rewelacja, jednak mój kolega ma dużo słabszego kompa i nic takiego się nie dzieje. Czy jest może jakiś program, który w tle zmniejsza zużycie pamięci? Albo czy jest jakieś inne rozwiązanie. Dodam, że dzieje się tak tylko po uruchomieniu tej gry, po żadnej innej nawet nieco bardziej wymagającej nic takiego się nie dzieje.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Ściągnij program process explorer. Uruchom go i kliknij na belce menu pozycję View. Zaznacz Show Processes From All Users. Ponownie kliknij View i tym razem wybierz Select Columns. Przejdź do zakładki process Memory i postaw ptaszka przy pozycji Working Set Size. Kliknij OK. Rozciągnij okienko w ten sposób, aby widoczne były wszystkie procesy. Zrób screena i umieść na forum. Uruchom grę i ponownie zrób screena z process explorera. Graj tak długo aż gra zacznie się ciąć i wiadomo - kolejny screen.

odłącz neta, wyłącz zbędne programy działające w tle i wtedy próbuj grać.

Nie da rady,to mmorpg.

Z defragmentuj dyski ,dodaj do rejestru ten klucz

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\AlwaysUnloadDll]

@="1"

zapisz jako .reg dodaj do rejestru

Spróbuj zoptymalizować łącze programem TCP Optimizer ,ogólnie net sprawniej śmiga.

tcpoptimizer.jpg

Suwakiem ustawiasz szybkość łącza,na dole zaznaczasz "Optimal settings"Apply changes

Myślę, że jednak łącze tu niewiele pomoże, bo mam Netie 1 mb i śmiga aż miło. Tylko jest to problem z pożeraniem pamięci. Czytałem o programie Fresh RAM, który okresowo co 10,20 lub 30 minut może sam optymalizować pamięć. Jak myślicie czy na dłuższą metę to może być skuteczne? Ktoś słyszał o tym programie?

Łącze może śmigać jeszcze lepiej :wink: Kiedyś czegoś takiego używałem, w sumie daje to podobny efekt co klucz rejestru który podałem wyżej, najlepiej zainstaluj i sprawdź. Dobry też jest TuneUp Utilities 2010 ma on opcję Turbo Mode, działa na tej samej zasadzie, konfigurujesz i jak odpalasz grę,to zmienia priorytety, wyłącza chwilowo niektóre funkcję itd,odciąża system.Rozglądnij się też za programem e-booster.

Moim zdaniem takie zachowanie komputera może być spowodowane jakimś złośliwym oprogramowaniem

np. rootkit - replikuje się on do momentu zapełnienia całej pamięci operacyjnej,

więc może spróbuj przeskanować system jakimś antywirem

pozdrawiam :smiley:

matlys24 , racja ,przeskanuj też Malwerebytes ,pełnym skanem.