Ogromnie spowolniona praca komputera + sterownik

Wujek przyniósł mi dziś komputer, bo coś kiepsko chodzi, żebym go trochę przeczyścił. To co zobaczyłem przeszło moje możliwości. Po kolei więc:

  • komputer włącza się i ogólnie pracuje w tempie ślimaczym. na jakąkolwiek akcję trzeba czekać bardzo bardzo długo

  • jest problem prawdopodobnie ze sterownikiem do touchpada. wskaźnik chodzi nie płynnie, raz jest w jednym miejscu, po czym nagle przeskakuje w inne. Problem jest dalej taki sam jak podepnę myszkę, która na pewno jest sprawna. Zaktualizowałbym sterownik , ale tu kolejny problem:

  • internet. wykrywa sieć (przez wifi) ale nie połączenia z internetem. Problem jest prawdopodobnie z ustawieniami w protokole TCP/IPv4, ale gdy próbuję tam wejść dostaję komunikat, że niektóre funkcje zostały zablokowane ponieważ otwarte już jest okno z właściwościami. Jak chcę mieć dostęp do tych funkcji to muszę zamknąć tamto okno. Z tym, że nic nie jest otwarte! I za nic nie mogę wejść w te opcje, żeby wpisać właściwe dla tej sieci.

Co zrobiłem: wyczyściłem programem ccleaner, oraz antimalware. Pousuwałem zbędne programy, wyłączyłem zbędne procesy przy starcie systemu. Nic nie pomaga, ciężko nawet cokolwiek zrobić na tym komputerze. Dlatego przeskanowałem go programem OTL. Poniżej załączam logi i proszę o jakieś wskazówki, które mogłyby bez formatowania rozwiązać choćby częściowo te problemy.

Extras: http://www.wklej.org/id/1028486/

OTL: http://www.wklej.org/id/1028488/

Nie widać infekcji.

Odinstaluj AVG Security Toolbar i sterownik od Avasta za pomocą:

Dezinstalacja za pomocą użycia narzędzia avast! Uninstall Utility

Błędy w podglądzie zdarzeń wskazują na problem z dyskiem:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … ent-Viewer

HD Tune i S.M.A.R.T

Usunąłem resztki Avasta tym narzędziem. Jeśli chodzi o usuwanie tego AVG to tym narzędzie chyba się nie da (?) bo na tej rozwijalnej liście są same produkty avasta. Próbowałem usunąć to już wcześniej przed dodaj/usuń programy, próbowałem również w trybie awaryjnym - nic się nie dzieje.

Dalej przeszedłem do tego podglądu zdarzeń. Wyszukało mi różne rzeczy, ale nie znam się, nie wiem co jest istotne. Jest jeden błąd ze źródłem Disk i opis taki: Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk1\DR1

Potem wziąłem ten DH tune. Zrobiłem quick scan i wszystkie kwadraciki były zielone.

Jeśli chodzi o S.M.A.R.T. to użyłem programu Victoria. Robię tak jak w instrukcji, klikam Get smart i dostaję komunikat: Error reading SMART.

Co dziwne: w trybie awaryjnym przynajmniej ten touchpad nie sprawia problemów i chodzi jak należy. Wiem, że może daję mało informacji, ale trochę te narzędzia mnie przerastają. Jeśli te informację cokolwiek Ci mogą powiedzieć to proszę o jakiś komentarz, osobiście to widzę chyba tylko format…

HD Tune pokazuje SMART, a drugi link podałem żebyś przeczytał opis poszczególnych atrybutów.

Skoro w awaryjnym jest poprawa, to całkowicie odinstaluj program antywirusowy AVG.

W razie problemów użyj AVG Remover:

http://www.avg.com/pl-pl/pobierz-narzedzia

Jeżeli nadal będzie problem z AVG Security Toolbar to wklej do OTL:

Kliknij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Usunąłem najpierw tych programem, ale coś tam zostało, więc wykonałem ten skrypt i poszło wszystko. Zainstalowałem dodatkowo najnowsze sterowniki do touchpada jakie znalazłem i niestety ale dalej bez zmian. Kursor momentami chodzi tak, że nie idzie w nic trafić, gubi się na ekranie, pojawia w innym miejscu. Jeśli masz jeszcze jakiś pomysł to chętnie wysłucham…

Tutaj log po usunięciu: http://wklej.org/id/1028616/

Możesz sprawdzić czy program lub usługa uruchamiana w normalnym trybie nie powoduje problemu:

http://support.microsoft.com/kb/929135/pl

Pokaż jeszcze raport z TDSSKiller.

Pobierz i uruchom TDSSKiller

Kliknij Start scan i jeśli coś wykryje wybierz Skip

Pokaż raport z tego programu: C:\TDSSKiller.wersja_data_czas_log.txt

Zrobiłem ten czysty rozruch. Problemy dokładnie te same.

Następnie zrobiłem skan TDSSkilerem. Niemusiałem ani raz klikać skip. Oto log: http://wklej.org/id/1029582/