Ogromny problem z komputerem [pilne!]

Witam

Nie wiem od czego zacząć tak na prawdę, kompa kupiłem od typa co handluje kompami, za około 900 zł.

Specyfikację;

PSU : VP-40 (430W)

Gpu GF NX 8800

4 GB ram Zeppelin 1066 mhz

Intel Quad Core Q 6600

Mobo : Asus P5KPL - AM

Win 7 64 bit

160 GB ram Samsung 7200 rpm

Tak to wyglada… Więc zacznę od poczatku.

Kupilem kompa, wlaczylem podlaczylem swoj monitor (HP) ktory ma tylko wejscie VGA, wiec juz byl problem bo ta karta ma inne wejscie, postanowilem ze wezme zdejme kartę w końcu mam zintegrowana, zrobiłem reset BiOsa poprzez wyjecie bateri itd (przed skapnieciem się ze mogę kartę zdemontowac) odpalilem go i działał. Swietnie

Po tygodniu użytkowania przy zamykaniu win 7 pojawił się blu screen

Win32.sys

POTEM pojawił się kolejny blu screen przy ładowaniu win 7

x000000007

Potem nie mogłem uruchomić windowsa pojawiały się jakieś krzaczki na windowsie, czasem wyglądało to jak ekran w matrixie (zielone małe krzaczki)

Dodam ze przy tych okolicznościach musiałem wyłączać kompa z zasilania (z 10 razy)

Poddalem się i zostawiłem go na noc wyłącznego.

Rano wstalem wlaczylem i o dziwo zadziałał, działał tak do wczoraj koło 22 (od 10 rano)

podczas grania w star crafta 1 (bo tylko w to grałem sobie teraz) pojawił się blue screen

x00000000007

Potem kolejny

x0000000003E

x0000000003

Potem jakiś blue screen związany z grafika (już nie pamietam)

Wszystkie się pojawiały przy włączeniu safe mode w win 7 jak i recovery option. Czasem udało mi się zalogować do pulptu ale gdy tylko gadżety (pogoda i licznik lekcja) jak i Avast i GG zaczęły wie ładować wtedy pojawiał się blue screen lub krzaczki i nic nie mogłem zrobić.

Walczyłem i walczyłem… Wylaczalem kompa z 30 razy pojawiła się potem kreska migajaca w lewym górnym rogu, po czym pojawił się jakiś napis z kolorowym napisem Intel i to wszystko. Od tej pory kompa wlaczam i monitor się nie włącza pomimo ze do vga podłączony.

Dodam jeszcze ze od zakupu gdy kompa wlaczam to zaczyna on działać po czym milknie (wyłącza się) na 3 sekundy i znowu się włączal ladujac win 7 itd…

Jakieś rozwiązania.?

Edit:

Kompa wylaczylem na noc i działa… Teraz podam co mi daje Hardware monitor

CPU Vcore: Value 1808 V, Min: 1776 Max 1824

+3.3v1200 V, Min 1.152 Max 1.296

+5V Value 5.000,4.973 Min 4.946 Max 5.000

+12V 13.376 V, Min 13.312 Max 13.440V

Temperatures;

Tmpin0 42 stopnie min 40 Max 44 stopnie

Core0 44 - 48 stopni wszystkie

Core 1

Core 2

Core 3

Edycja: Zalaczylem star crafta i procek pokazuje mi teraz 61 stopni potem zalaczylem program muzyczny wraz z photoshopem i procka temperatura wynosila 48 stopni.

Zasilacz ci się kończy. Szybko go zmień bo usmaży ci połowę komputera … o ile już tego nie zrobił.

Objawy wskazują na uszkodzenie GPU + Zasilacz lub\i Płyta, więc w najgorszym wypadku masz praktycznie cały pc do wymiany.

Jeżeli objawy pojawiły się niedługo po tym jak kupiłeś pc to handlarz sprzedał ci szmelc za absurdalną cenę i wiedział że pc jest uszkodzony.

Zacząłbym najpierw od wymiany zasilacza.

Zainstaluj Asus Probe i podaj jakie są napięcia.

ATK zainstalowane?

Jak napięcia będą nieprawidłowe to może być zasilacz.

Cześć,

nie polegaj jedynie na HWMonitorze. Zaopatrz się w woltomierz i sprawdź napięcia na molex’ach, na zasilaniu ATX+12v (pod płytę).

Z poważaniem,

Lewanxd

Zamiast bawić się zasilaczem zacząłbym najpierw od sterowników grafiki ponieważ najprawdopodobniej przez nie są te błędy.

Sam piszesz:

“postanowilem ze wezme zdejme kartę w końcu mam zintegrowana, zrobiłem reset BiOsa poprzez wyjecie bateri itd (przed skapnieciem się ze mogę kartę zdemontowac) odpalilem go i działał”

Tylko czy odinstalowałeś również sterowniki od wyjętej karty ?

I czy doinstalowałeś dedykowane do zintegrowanej grafiki ?

Jeśli nie to masz odpowiedź.

Co do karty GF8800 to możesz dokupić do niej przejściówkę

http://allegro.pl/adapter-przejsciowka- … 63212.html

Co do zintegrowanej, to spróbuj najpierw z tej strony zainstalować pod twój system sterowniki do chipsetu a później (po restarcie) sterowniki vga.

http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_S … /#download

Woltomierzem mierzyć napięcia z zasilaczu impulsowym to zły pomysł.Bo musiałbyś mierzyć pod obciążeniem i na pracującej płycie, Zrobisz jakieś zwarcie i po zabawie.

:frowning:

Witam wiec tak komputer znowu mi sie zacial przy ‘‘pokaz bledy o raportowaniu’’. Zacial m isie tak ze nic nie pomoglo, musialem wylaczyc z zasilania. Wylaczylem - czarny obraz. [nie bylo nazwy plyty glownej ani nic] Wylaczylem znowu poprzez zasilanie, czarny obraz (monitor byl wlaczony, dzialal). Nie bylo zadnych pikniec.

Wzialem, otworzylem obudowe wyjalem jedna kosc ram, zamontowalem = dziala.

Usunalem stery wybierajac ‘‘ATI’’ i ‘‘Nvidia’’ w okienku przy uzyciu Driver Cleaner i jest to :

image.png

Oto test z PC Probe:

image.png

Pamiec

3333.png

Dodane 13.06.2013 (Cz) 12:06

Pomoże ktoś?

Dodane 13.06.2013 (Cz) 22:31

Pomozektos?