Ogromny rozmiar folderu z punktami przywracania

Witam

Nie mogę wyłączyć punktów przywracania i system ciągle tworzy nowe. Próbowałem na wszystkie sposoby, CCleanerem itd ale w ogóle nie wyszukuje punktów przywracania, a rozmiar folderu ciągle rośnie i obecnie jest ponad 30GB. Chciałbym wyłączyć przywracania systemu albo chociaż skasować ten ogromny folder. 

 

97869426117439548100_thumb.jpg

 

63422601872635784386_thumb.jpg

Na obrazku nie widać w jakiej lokalizacji znajdują się pliki.

Punkty przywracania są w folderze System Volume Information.

Usuń stare punkty za pomocą narzędzia oczyszczanie dysku:

Aby usunąć wszystkie punkty przywracania

Możesz zmniejszyć miejsce przeznaczone na punkty:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/how-much-disk-space-does-system-restore-require

Zrobiłem wg Twojej instrukcji ale po restarcie dalej to samo. Skasować folderu się nie da bo wyskakuje odmowa dostępu (mam administratora) jak próbuje nadać plikom atrybuty to wyskakuje odmowa dostępu.

 

07888444386341888227_thumb.jpg

___________________________________________________________________________________________

Proszę zapoznać się z regulaminem, a szczególnie z fragmentem dotyczącym maksymalnych rozmiarów grafik wklejanych do posta.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czy próbowałeś usunąć ten folder przy użyciu jakiegoś programu do usuwania opornych plików i folderów. Jeżeli nie to spróbuj http://www.dobreprogramy.pl/Unlocker,Program,Windows,12240.html. Dobrze też usuwa Odkurzacz w wersji 12.6 portable http://pliki.onet.pl/Odkurzacz,Optymalizacja.systemu,Windows,1210036.html

Sprawdź rozmiar folderu WindowsImageBackup (przeważnie w tym folderze znajduje się kopia zapasowa systemu).

Zainstaluj program CClearner. Zobacz w ustawieniach - jest tam usuwanie punktów przywracania. Zostaw tylko jeden, dwa ostatnie najmłodsze.

Na początek: Panel sterowania > Kopia zapasowa/Przywracanie. Tam kliknij “Wyłącz harmonogram”, następnie kliknij “Zarządzaj miejscem” i tam usuń co chcesz, kopie zapasowe i obraz systemu.

OK punkty przywracania skasowane przez odkurzacz ale pliki które najwięcej ważyły są nie do ruszenia.

Funkcję Kopia Zapasowa masz wyłączoną?

Przyznaj sobie uprawnienia do tych plików przeciągając je na ikonę tego programiku: http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/MiniFixes/Inherit.exe

Na Twoim miejscu usunąłbym tylko pliki “{ciąg cyfer i liter}”.

Kopia zapasowa wyłączona.

Program nic nie daje, po przeciągnięciu wyskakuje potwierdzenie “OK” usuwam plik wyskakuje potwierdzenie o usunięciu ale plik dalej zostaje.

Już nie wiem co z tym zrobić, mam linuxa w wersji live USB może z jego poziomu da się skasować te pliki.

Tu był podobny temat: http://forum.dobreprogramy.pl/temat/325396-czy-mo%C5%BCna-skasowa%C4%87-folder-windowsimagebackup/

Sztuka jest w tym, żeby wyłączyć tworzenie kopii zapasowych. Po świeżym systemie był monit, to nagrałem sobie kopię zapasową na DVD, ale nawet nie włączałem kreatora kopii zapasowych. Jeśli można włączyć, to i można wyłączyć. Po wyłączeniu, już nie byłoby problemów z usuwaniem kopii zapasowych. Normalnie korzystam z punktów przywracania systemu, ale pliki ze screenu, to nie są punkty przywracania systemu, tylko kopie zapasowe i są chronione. Pewnie można odblokować i usuwać, ale to może być trudne… Punkty restore wyświetlają się w ccleaner, a kopie zapasowe nie.

Patrz Tu, jak usuwa się kopie zapasowe, na dole stronki: http://www.fixitpc.pl/topic/1979-usuniecie-kopii-zapasowej-w-celu-zwolnienia-miejsca/

Zrobiłem po swojemu, uruchomiłem linuxa live USB i bez problemu skasowałem te pliki. W sevenie ponownie włączylem przywracanie systemu i już wszystko OK. Dzięki za pomoc.