Ogromny spadek prędkości na Switchu

Witam serdecznie!

Moim dostawcą internetu jest firma UPC, mam od nich router o nazwie Ubee EVW3226E0, wedle umowy 120Mbit/s. Ponieważ korzystam z urządzeń mających jedynie kartę sieciową przewodową (stacjonarny PC, Raspberry Pi) w pomieszczeniu znacznie oddalonym od tego, w którym jest router UPC postanowiłem poprowadzić na drugi koniec domu kabel sieciowy i podpiąć do niego Router Netgear N150 WNR612v2 i ustawić go do pracy w trybie switch (WiFi wyłączone).

Na czym polega problem?

Otóż ów router firmy netgear nie jest w stanie przepuścić więcej jak 20Mbit/s przy internetowym połączeniu kablowym. Kontaktowałem się z pomocą techniczną firmy Netgear - zasugerowano mi aktualizację firmware’u co też uczyniłem ale nie pomogło. Wg pomocy technicznej ten model jest w stanie przepuścić maksymalnie 100Mb/s przy połączeniu przewodowym i w przypadku sieci lokalnej między dwoma komputerami PC osiągnąłem 95Mb/s, konfiguracja weryfikowana z pracownikiem pomocy technicznej.

Skontaktowałem się zatem z pomocą techniczną firmy UPC aby dowiedzieć się, czy w ich urządzeniu może być jakaś blokada prędkości. Pomoc techniczna twierdzi, że takowej nie ma, zweryfikowałem z pracownikiem konfigurację.

Pytanie brzmi - co robić? Jak mógłbym zmierzyć prędkość komunikacji w kablu pomiędzy Routerem netgear a routerem Ubee?

wg datasheed port wan tego routera ma 10Mbps więc ciesz się z swoich 20Mbps. Swoją drogą, jak używasz routera jako switcha skoro ma on 2 porty lan ? Zmieniałeś mu oprogramowanie ?

Zdaje się, że w tym routerze dozwolone są 2 tryby tj. 10/100. Przy połączeniu PC - router - PC naprawdę można wycisnąć niemal setkę Mbit/s. Tak, są tylko 2 porty, potrzebuję jedynie do komputera i RPi2. Oprogramowanie routera nie było zmieniane na żadne inne prócz aktualizacji od producenta.