Okap kuchenny podłączony do komina?

Cześć.

 

Nie mam komina wentylacyjnego, ani osobnego “kanału”, nie ma też możliwości wyprowadzenia wentylacji bezpośrednio na zewnątrz domu. Mam za to, nieużywany od lat"przewód" kominowy od zwykłego pieca kaflowego (piec dawno zlikwidowany). Myślę o podłączeniu do niego wylotu z okapu kuchennego z klapą zwrotną. Może wezwać kominiarza do porządnego czyszczenia, a potem używać jak zwykły przewód wentylacyjny? Pozdrawiam.

dom, jednorodzinny, wielorodzinny, blok?

nad czym jest ten okap,? kuchnia gazowa, elektryczna?

domek jednorodzinny, komin TYLKO mój, kiedyś podłączony TYLKO do jednego pieca kaflowego. Od 7 lat nieużywany, piec zlikwidowany całkiem, kuchenka (płyta) gazowa z zabudowy, gaz z butli. Okap ma być właśnie nad nią.

Skontaktuj się z kominiarzem aby przeczyścił komin a przy okazji doradził.

Od tego jest, jego obowiązek oraz wydanie opinii na piśmie.

Moim zdaniem jeżeli nie masz do niego podłączonego żadnego pieca można użyć jako kanał wentylacyjny.

jeszcze pytanie

 

a ogrzewanie, wentylacja innych pomieszczen /pokoj-e, lazienka/?

ogrzewanie - własne centralne. Wentylacja to…okna :slight_smile:

Jeśli do tego przewodu na innych piętrach nic nie jest podłączone, i mieszkasz w domu jednorodzinnym, to możesz sam sobie przeczyścić szczotką z ciężarkiem za parę zł ze sklepu z żelastwem i podłączyć okap. Nikt tego nie sprawdza. Ja sam dwa razy do roku czyszczę komin w domku jednorodzinnym i nie trzeba do tego  żadnych “fachowców”, i mam pewność że robota jest dobrze zrobiona.

leckow’i pewnie chodzi czy są went. kratki w innych pomieszczeniach.