Okazjonalny brak możliwości kopiowania - Mozilla Firefox + instalacja Windows 10 z pendrive

Cześć, czasami zdarza mi się dziwny błąd(?), otóż czasami nie mam możliwości kopiowania (w okienku po naciśnięciu PPM klikanie w kopiuj nic nie daje. Zwykle spróbowanie trochę później lub zmiana na inną kartę i z powrotem na tę, z której chcę coś skopiować naprawia problem. Nie wiem czy problem występuje tylko w Mozilla Firefox (tam go zaobserwowałem kilka razy) gdyż szybko się naprawia i nie mam możliwości sprawdzenia tego. Wiecie może co jest przyczyną?

Drugie pytanie to w jaki sposób instaluje się Windowsa 10 z pendrive? Zrobiłem sobie nośnik za pomocą narzędzia ze strony Microsoftu i chcę go (Windowsa) aktywować podczas instalacji. Przy instalacji chciałbym również sformatować komputer. Czy po instalacji potrzebne sterowniki pobiorą się automatycznie czy też będę musiał ich szukać?

Po instalacji koniecznie przejdź do Ustawienia > Aktualizacja i zabezpieczenia i tam kliknij “Sprawdź aktualizacje”. Znajdą się tam też potrzebne sterowniki w tzw. aktualizacjach opcjonalnych. Wybierzesz te, które będziesz chciał. To czynność priorytetowa po instalacji Windowsa 10.

A powiedz mi jak się tego dziadostwa pozbyć raz już system położyło to badziewie.

O kurczę! Jak się pozbyć, nie wiem. Opcjonalnych aktualizacji można przecież nie stosować, czyli ignorować.

Zainstalowało się z automatu, restart systemu nastąpił w nocy, a rano system już nie wstał, po reinstalacji systemu znowu wiszą w WU.

Aktualizacje opcjonalne nie instalują się samoczynnie, są przecież “wybieralne” w wersji systemu Win10 / 20H2, więc nie wiem jak Ci się to stało.

Przypuszczam (nie wiem), ale właśnie jakoś chyba z aktualizacją do wersji 20H2 się to zainstalowało.

Chyba coś na poziomie Firefox, jak możesz to zrób kopię ustawień dodatków do plików txt / json / zip i wybierz opcje odświeżania profilu Firefox:

https://support.mozilla.org/pl/kb/przywracanie-domyslnych-ustawien-firefoksa

Nie mogło, opcjonalne trzeba zaznaczyć.

PS. tam się też kryją aktualizacje sterowników (możliwe, że z racji wykrywania że masz nowszy niż trafił do WU).

Dziękuję
@krystian3w dobrze, nie przeszkadza to jakoś bardzo a niektórzy w tematach które znalazłem na różnych forach straszyli wirusami to się trochę wystraszyłem. Co do Windowsa 10 to w jaki sposób zacząć instalację? Coś słyszałem, że trzeba w BIOSie coś porobić. I czy format zrobi się automatycznie czy też będę musiał coś zrobić samemu?

W biosie musisz przestawić bootowanie na pendrive lub opcjonalnie aktywować rozruch jednorazowy po wciskaniu F12 i tam wybrać pendrive.

Format sam się nie zrobi, musisz potwierdzić usunięcie istniejących partycji w Instalatorze Windows 10 (jak chcesz by instalator zrobił je na nowo) lub dla partycji z np. starym Windows 7 zatwierdzić jej sformatowanie (też z poziomu instalatora Windows 10).

Mhm, czyli muszę przestawić na ten rozruch w Biosie a później w instalatorze ogarnąć, dzięki.