Okienko bootowania pokazuje niepotrzbną opcję

Witam!

Posiadam 2 systemy operacyjne XP (główny) i 7-kę. Niedawno przedstawiłem swój problem dotyczący wyboru systemu i pojawienia się niepotrzbnie dodatkowej opcji (tutaj link: pokazuje-sie-okienko-boot-owania-przy-starcie-systemu-t407776.html ).

Dzisiaj natomiast mam kolejny problem. Otóż teraz pojawiła mi się opcja ‘Instaluj system Windows’ oprócz tych co powinny być czyli ‘Wcześniejsza wersja systemu’ i ‘Windows 7’.

Problem pojawił się potym, jak przy kończeniu pracy na Win7 wyczyściłem rejestr ze śmieci oraz użyłem programu odkurzacz. Naszczęście odkurzaczem przywróciłem kopie zapasowe i poczęści problem znikł, bo miałem taką sytuację, że gdy wybierałem uruchomienie ‘Wcześniejszej wersji systemu’ pojawiało mi się kolejne okienko boot i tam, że system napotkął błąd brakuje jakiegoś pliku Win… - nie pamiętam całej nazwy natomiast zniknął ten problem, gdy przywróciłem kopie zapasowe odkurzaczem. jednak nadal mam ‘Instaluj system windows’ czy można to jakoś usunąć? bardzo mi na tym zależy.

I jeśli chodzi o plik boot.ini to wygląda on tak:

Czyli prawidłowo, natomiast wyświetla mi się ten niepotrzbny komunikat o Instalacji systemu.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Mam już cały komunikat, ponieważ, gdy minie czas do wyboru automatycznie uruchamia się niechciany Instalator XP i widnieje taki komunikat:

nie pomaga mi to…

Zainstaluj sobie easyBCD i tam na karcie Edit Boot Menu usuń niepotrzebny wpis.

Ale skoro podajesz mi ten program możesz wytłumaczyć krok po kroku jak go użyć, niechciałbym czegoś zapsuć

uruchom msconfig i masz tam w zakładce rozruch skasujesz niepotrzebne wpisy

OK, skasowałem to jakoś ale teraz zaminił mi się ten dobry XP w ten sam błąd aczkolwiek naprwiłem wkładając płytkę i naciskając R.

teraz natomiast znikneło mi okienko boot-owania w ogoóle nie mam wyboru systemu pomimo tego, że mam Win7 na partycji D:

Czy można wiedzieć jak powinna wyglądać komenda do uruchominia to dopisze do boot.ini , obecnie plik wygląda tak:

Wystarczy, że dopisze tak?

//zord

acha i co do Ciebie to skorzystałem z tego co mówisz ale po opcji ‘Sprawdź wszystkie ścieżki rozruchu’ Otrzymałem wiadomość: ‘Wydaje się, że wszystkie linie w pliku BOOT.ini dla systemów operacyjnych firmy Microsoft są poprawne’ - co jest bzdurą, bo czemu nie wyświetla mi się Win7 skoro jest na partycji D: i go nie usuwałem?

Zwróć uwagę na ten wpis w pliku boot.ini oznacza to, że ten plik jest do systemów winXP i starszych a od visty i nowszych jest polecenie bcdedit.exe.

Musisz teraz przywrócić program rozruchowy od windowsa za pomocą płytki od win7 albo poprzez program podany w moim wcześniejszym poscie.

Ok, EasyBCD programik widzi mi 2 Windowsy tyle, że nie wiem jak przywrócić - mógłbyś wytłumaczyć?