Okładki do albumów w Winampie

Mam problem z ustawianiem okładek albumów w winampie. Kilkam oczywiście “wyświetl informacje o pliku…” -> okładka albumu -> załadowuje dany obrazek, kilkam ok i niby wszystko jest w porządku - gdy kilkam na tą piosenkę wyświetla mi się ten album, ale klikając na inne piosenki, do których nic wcześniej nie załadowywałem, wyświetla mi się ten sam album, który wcześniej ładowałem do tej pierwszej piosenki… Ma ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem?

Piosenki są w jednym katalogu? Jeśli tak, to winamp pewnie nie dodaje grafiki bezpośrednio do .mp3 a jedynie ukrytą w folderze. To działa w wypadku całego albumu, ale jeśli jest to składanka piosenek dodawaj obrazki do nich za pomocą “Mp3tag”

Wszystkie piosenki są w jednym folderze “Muzyka”. Wstawiając okładkę jednej zmiania się ona we wszystkich piosenkach z wyjątkiem tych co album miały już wbudowany. Na czym polega to “mp3tag” i czy jest jakiś sposób by to naprawić?

Tak jak domyślał się luki30210, Winamp nie zapisuje grafiki okładki do pliku ale do katalogu w którym znajduje się dany plik audio. Nazwa pliku nadawana jest według tytułu albumu (z odpowiedniego tagu) - jeśli tag tytułu albumu jest pusty, zapisywany plik będzie miał nazwę “cover”.

Winamp może odczytać grafikę okładki z danego pliku audio (jeśli jest tam zapisana) lub z katalogu w którym jest dany plik - wyświetlany jest plik graficzny którego nazwa jest zgodna tytułem albumu (zapisanym w tagach) albo plik o nazwie “cover”, “front” lub “folder”.

MP3Tag jest programem do tagowania plików audio - może między innymi wklejać grafikę albumu do odpowiednich tagów w plikach audio.

Sprawdź czy masz prawidłowo otagowane pliki audio - czy są uzupełnione tagi tytułów albumów.

Ewentualnie możesz korzystając np. z MP3Tag powklejać grafiki okładek do plików.

W jaki sposób mogę sprawdzić czy te pliki są otagowane?

Dwukrotne kliknięcie na pasku utworu (tam gdzie jest wyświetlany autor i tytuł) lub prawy klawisz myszki (menu kontekstowe) na danej pozycji na playliście bądź na pasku utworu i opcja Wyświetl informacje o pliku… (skrót Alt+3).

Możesz też utworzyć odpowiedni widok w bibliotece (jeśli masz do niej dodane dane utwory).

W Mediach lokalnych korzystając z menu kontekstowego wybierz opcję Dodaj widok złożony…, wybierz ustawienie np. Audio i dla pola Album ustaw Puste. W ten sposób w takim widoku będzie widoczna lista utworów w których tag tytułu albumu jest pusty.

Ok, wiem już jak ustawiać okładki tym pierwszym sposobem. Obrazki zapisują się w tym samym pliku co muzyka, można je gdzieś indziej zapisać? Czy ten drugi sposób ( z biblioteką) zapisze je w tym samym miejscu? Co do 2 sposobu mam jeszcze pytanie: dodałem widok złożony, ale nie wiem co dalej, jak wybrac to ustawienie Audio?

Miałeś sprawdzić czy tag Album jest poprawnie wypełniony - ponieważ według tego zapisywane są i odczytywane nazwy plików z grafiką.

Winamp nie zapisuje grafiki albumu do pliku, a do katalogu gdzie jest dany plik.

Wcale - chodzi o utworzenie listy utworów bez ‘wypełnionego’ tagu Album (czyli tych gdzie należy uzupełnić dane).

Przy tworzeniu nowego widoku złożonego. Zresztą dane ustawienie (Audio) oznacza po prostu ograniczenie ‘zapytania’ tylko do plików audio.

Ok, jeśli chodzi o okładki to wszystko już jasne :slight_smile: Mam jednak kolejny problem :stuck_out_tongue: Miałem na kompie plik muzyczny powiedzmy “A”, który trwał 5.05 min. Znalazłem jednak potem inną wersję tego utworu o czasie trwania 3.46, tamten plik usunąłem, a nowy nazwałem tak samo jak poprzedni “A”. Dlaczego przy włączaniu wyświetla mi się czas 5.05, a nie 3.46?

Zapewne chodzi o pliki tymczasowe. Być może odtwarzacza. Polecam spróbować wyczyścić je wszystkie CCleaner’em :slight_smile: