Okładki w avi

Witam

Jestem tutaj po raz pierwszy, ale zanim się zarejestrowałam przekopałam Google i YouTube. Zastanawiałam się czy istnieje możliwość wstawienia okładek do plików avi tak jak do albumów mp3. Widziałam sposób, w którym ktoś robi skrót filmu i temu skrótowi nadaje okładkę, ale to się mija z celem. :frowning:

Zatem moje pytanie brzmi; Czy to jest w ogóle możliwe :?:

Mam Windows 7

:slight_smile:

Plik możesz zamknąć w kontenerze MKV, a już tam nie ma problemu ze wstawieniem obrazka.

czyli trzeba użyć jakiegoś konwertera jak dobrze rozumiem?

Format AVI jak większość formatów przewiduje nic poza jedną ścieżką audio i jedną ścieżką video więc teoretycznie nie ma możliwości zapisania w tym pliku okładki bez konwersji na inny format (jednym z formatów które przewidują takie dodatki to MKV).

Ale ALLPlayer ma taką innowacyjną funkcję ALLContainer która umożliwia wpisanie w każdy format video lub audio (w tym także w AVI) okładki, opisu, napisów w kilku językach a nawet menu w taki sposób żeby plik nadal się normalnie odtwarzał w innych programach.

Oczywiście te dodatki będą widoczne tylko w ALLPlayerze ale tak samo jest z formatami które same przewidują takie dodatki że program i kodek użyty do jego odtworzenia musi być w stanie też te dodatki odczytać.

próbowałam tego dodatku do allplayer ale nie o to mi chodzi z mkv też próbowałam (właśnie przed chwilą i nic nie mogłam zrobić z takim plikiem).

A może inaczej. Znacie jakiś program który będzie miał interfejs podobny do iTunes żeby można było katalogować filmy aviz możliwością odtwarzania, dodawać okładki bez zapisywania ich na dysku itp. Tylko nie media center

Nie mylmy pojęć. Zarówno AVI, jak i MKV to kontenery. Kontener AVI jest mocno ograniczony, ale MKV to ciągle rozwijana potęga.

ja się nie znam dlatego pytam :slight_smile: nadal czekam na jakieś pomysły :slight_smile:

Frankfurterium , oczywiście masz rację że AVI, MKV itp. to kontenery lub inaczej mówiąc formaty kontenerowe w odróżnieniu od zawartych w kontenerze formatów audio, video, napisów itp. (nie napisałem nic wprowadzającego w błąd).

No to najbliższa twoim oczekiwaniom będzie chyba funkcja Flowlisty w ALLPlayerze która przy przeglądaniu folderu z plikami video wyświetla ramkę z filmu lub dodaną do pliku przy użyciu funkcji ALLContainer okładkę, ale to nie służy do katalogowania zbiorów a jedynie do przeglądania zawartości folderów.

Nie znam żadnej metody umożliwiającej dodanie okładki do formatu kontenerowego AVI bez konwersji na inny format (jedynie wspomniana przeze mnie funkcja ALLPlayera).

Na marginesie napiszę że szkoda że autor ALLPlayera nie oferuje żadnej biblioteki z api dla tej funkcji aby również inne programy miały dostęp do zawartości ALLContainera…

trzeba poczekać może z czasem znajdzie się jakiś inny sposób lub program…