Okna nie odświeżają się same

Witam,

Od kilku dni mam następujący problem, wygląda to tak jakby okna nie chciały odświeżać się same. Za każdym razem muszę to zrobić ręcznie. Przykładowo: wklejam plik do jakiegoś folderu, nie widać go do póki nie odświeżę okna albo jak usunę coś, to ten plik dalej jakby jest wyświetlany (chodź tak naprawdę go nie ma) po odświeżeniu już jest ok. To samo tyczy się zmiany nazwy, tworzenia folderów, opróżnienia kosza, opróżniam go a ikonka dalej pokazuje jakby był pełen do momentu odświeżenia itd… Myślałem że pomoże format (bo i tak miałem go zrobić), niestety na gołym systemie + wszystkie aktualizacje, problem wciąż występuje. Być może jakaś aktualizacja powoduje usterkę, tylko jaka?

Pozdrawiam i proszę o jakieś sugestie.

Kiedyś kolega zainstalował sobie na podkręconym netbooku windows 7 i miał ten sam problem. Wydaje się, że przy słabej konfiguracji Windows odpuszcza sobie tą opcje. Jak masz sprzęt?

Na 100% to nie przez sprzęt, do tej pory zarówno na Windows Vista x64 jak i na Windows 7 x64 było zawsze ok. Zastanawiam się czy nie jest to kwestia tego że w ostatnim czasie zainstalowałem przez Windows Update, Internet Explorer w wersji 9.

Już wiem o co chodzi. No jasne ;D To nie wina explorera, banalne rozwiązanie :wink:

1. W rejestrze odnajdź:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Update

2. Zmień wartość klucza DWORD o nazwie “UpdateMode” na 0 (zero). Adn. 2 Jeśli nie działa tobie odświeżanie folderów to zapewne nie masz wgl takiej ścieżki i takiego wpisu więc musisz go stworzyć. Edytor rejestru odpalamy WIN+R i wpisujemy

regedit

Napisz czy zadziałało :stuck_out_tongue_winking_eye: