Okno logowania - problem Windows XP (wirus?)

(system) #1

Witam Forumowiczów,

U znajomej mieszkającej niestety ok. 100 km ode mnie (więc wszystko na odległość) pojawił się problem tego rodzaju:

cyt.:

"po pierwsze to się tam pojawia to okno z tym haslem zeby wpisac. jak sie wpisze zle

to wyskakuje ta informacja (zdjęcie poniżej), a jak sie nie wpisze hasla to wchodzi na

pulpit i potem po paru sekundach znowu wraca do tego hasla. brat się wczoraj coś bawił jakimiś grami i wyskoczylo mu ze wirus jest na komputerze. ale nikt tam nie grzebal w tych haslach."

:arrow:

To ja instalowałem znajomej ten system, ale przy instalacji nie wybierałem w Windowsie opcji z logowaniem.

Jak można sobie poradzić?

Wiem, że problem jest trudny, ale...

Macie może jakieś pomysły? :idea:

PS.

Windows XP Home Edition (oryginalny), SP3, antywirus avast 4.8 HE, ashampoo firewall 1.20, firefox 3.0.

Zdjęcia:

(niezDarek) #2

spróbuj wpisać jako nazwe użytkownika: Administrator hasło takie jak było ustawiane, jeśli nie było ustawianego po prostu to pole zostaw puste i kliknij OK

jak zadziała to usuń hasło albo zmień na koncie użytkownika, jak nie zadziała spróbuj zalogować się w trybie awaryjnym (przy starcie wciskaj F8) i spróbuj się zalogować.

(system) #3

To jednak W32: Virut :confused:

Będzie format...

Ale dziękuję za informacje! !!