Okno programu na połowie ekranu po przyciągnięciu do krawędzi

Przy pracy na 2 ekranach(główny laptopa i z prawej monitor zewnętrzny) nie mogę zrobić tak żeby po dociągnięciu okna programu trzymając za górną belkę do prawej krawędzi ekranu(przy monitorze zewnętrznym do lewej) czyli krawędzi dzielącej dwa monitory, okno wyświetliło się na połowie ekranu pojawia się na całym ekranie. Przy pracy tylko na jednym monitorze to działa. W Windows 10 też działa w trybie rozszerzonym. Przy dociągnięciu do lewej krawędzi(na monitorze zewn. do prawej) działa bez problemu, okno pojawia się na połowie monitora. W trybie na dwa monitory ta krawędź po środku jest tylko w małej części tam gdzie obszar roboczy monitora z większą rozdzielczością(zewnętrznego) jest większy od laptopa.
Często pracuję na 3-4 dokumentach na raz i to dość ułatwiłoby mi pracę a tak muszę ręcznie ustawiać rozmiar jednego okna lub PPM na pasku start.

Skorzystaj ze skrótu klawiszowego Windows + strzałka w lewo lub w prawo.

3 polubienia

Super, dzięki, nawet o tym nie wiedziałem. Trochę byłoby jednak wygodniejsze przeciągnie do krawędzi ale skrót też działa. A jeszcze przy okazji czy może istnieje możliwość włączenia w Win 8 zmiany rozmiaru dwóch okien za jednym przeciągnięciem ich stykających się krawędzi?