Okno w obudowie

Witam naszła mnie chęć odnowienia mojej starej obudowy, chciałbym na początek zrobić okno na boku, ale niewiem jakiego mam użyć materiału, czy z plexi czy lepiej by było z jakiegoś plastiku, albo z plastiku takiego niecałkiem przeźroczystego, taki troche białawy (niewiem jak to sie nazywa)

szkło mleczne czy o co ci konkretniej chodzi?

Narazie mam takie plany co do tego okna, ciemno niebieskie chce wyciąć i aby tam było coś przeźroczystego, białe to miejsce gdzie zostawie blache, a jasno niebieskie tam ma być wentylator, co o tym myślicie? Jak komuś się chce może zaprojektować takie okno :mrgreen:

oknoql8.th.jpg

Złączono Posta : 07.04.2007 (Sob) 20:53

Możliwe, ale najlepsze chyba będzie coś przeźroczystego, prawda?

Tak :slight_smile:

A orientuje się ktoś ile kosztuje plexi, albo coś podobnego np. przeźroczysty plastik?

grosze

Taki kawałek co ci potrzebny to 10~20zł. Ale lepiej kup se od razu 2 :mrgreen:

Czym chcesz to ciąć?

Tworzywa sztuczne (w tym pleksiglas) tnie się brzeszczotem do metalu, tyle że zęby brzeszczota mają być odwórocne w drugą stronę (inaczej jak do cięcia metalu).

Brzeszczotem chyba mi się uda. Może ktoś wie czy w castoramie dostane pleksiglas, i jakieś kołki, śrubki do przykręcenia tego, czy lepiej to klejem przykjeić? Jeszcze jedno, chciałbym też obudowe czymś pomalować, bo mi się kolory nie podobają, myślicie że farba w sprayu byłaby dobra, czy nieodpadnie po 1 tygodniu?

Złączono Posta : 19.04.2007 (Czw) 19:34

http://allegro.pl/item186251709_plexi_4 … lka_u.html

Czy ta plexi jest dobra do budy? czy niejest zbyt tania czy plexi tyle kosztują?