Okno wyboru systemu

Podczas uruchamiania kompa pojawia się okno wyboru systemu.Nie byłoby w tym nic dziwnego,gdyby nie fakt,iż zainstalowany system jest tylko jeden WinXP Home Edition.Przed jego zainstalowaniem wyczyściłem wolne miejsce za pomocą Glary Utilities,usunąłem partycje,format i instalacja.Skąd więc i po kiego to okno wyboru?Przy czym “dla świętego spokoju” wybrałem tę drugą opcję no i oczywiście pojawiła się informacja,że system nie może być uruchomiony,bo go nie ma.Stąd pytanie jak się tego pozbyć?

“Mój Komputer” - właściwości - zakładka “Zaawansowane” - “Uruchamianie i Odzyskiwanie” i klikasz na “Edytuj” - kasujesz wpisz, który jest nieprawidłowy i zapisujesz edytowany plik.

Wpisy będą tego typu:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Home Edition” /noexecute=optin /fastdetect

jeśli oba są bardzo podobne i nie wiesz , który wpis skasować to zmień w jednym w nich to co jest między znakami " " - dopisz np jakąś literę/cyfrę (na np. Microsoft Windows XP Home Edition- 1) , zapisz zmieniony plik i zrestartuj komputer. W czasie startu zwróć uwagę przy którym wpisie jest ta dopisana litera/cyfra.

Właściwości mojego komputera/zaawansowane/uruchamianie i odzyskiwanie/ustawienia/przycisk “edytuj” i usunąć zbędne wpisy lub jak chcesz szybciej to edycja pliku boot.ini na pierwszej partycji (atrybut ukryty)

Można także menu start/uruchom/msconfig/enter/zakładka “boot.ini” i opcja “sprawdź wszystkie ścieżki rozruchu”

Dzięki baaardzo za pomoc :slight_smile:

Dodane 17.02.2010 (Śr) 16:03

Raz jeszcze serdeczne dzięki-teraz jest O.K-uruchamia się od razu :smiley: