Okno z wierszem polecenia jest bardzo małe


(KrólZiemniakTrzeci) #1

No cóż. Zainstalowałem sobie wczoraj Windę 8 (jeśli to ważne, to przerzuciłem się z siódemki). Wszystko cacy, ale dzisiaj musiałem włączyć wiersz poleceń. Zgadnijcie, co mi się wyświetliło?

Właśnie to. Nie wiem jak sobie z tym poradzić - wiem, że już wiele ludzi miało z tym problem, ale żadne rozwiązanie nie działało - nie mam tam rozmiaru czcionki, który był taki sam jak na poprzednim systemie. Gdy próbuję zmienić tylko rozmiar okna, to działa, ale czcionka i tak pozostaje mała. Po restarcie wiersza poleceń i komputera okno znowu się zmniejsza #-o


(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.


(Zoltan Chivay) #3

Kliknij prawym na obramowanie okienka (nie to czarne pole do wpisywania, tylko ten pasek gdzie są przyciski “zamknij”, “minimalizuj” etc), w menu powinno być coś takiego jak “Właściwości” lub 'Ustawienia" (nie pamiętam teraz dokładnie, a siedzę na linuksie) i w owym okienku w którejś z zakładek wybierasz rozmiar czcionki, rodzaj kolor etc :slight_smile:


(KrólZiemniakTrzeci) #4

Dziekuję za bardzo uważne przeczytanie posta…

Co do tego menu, gdy wcisnę “Domyślne”, to wywala mnie do właściwości bez zmieniania w nich czegokolwiek, więc to też odpada.


(andrzej2310) #5

http://img189.imageshack.us/img189/1319/e22g.png

Uploaded with ImageShack.us

http://img18.imageshack.us/img18/5890/crzo.png

Uploaded with ImageShack.us