Okrajanie systemu - pytanie

Zawsze chciałem powyrzucać pare rzeczy z windy z których nie korzystam np. IE, WMP, Outlook itp ale po instalacji się nie da i dlatego czy okrajanie windowsa za pomocą vLite/nLite jest bezpieczne dla systemu?? tzn. czy po takim zabiegu nie będzie z nim żadnych problemów w funkcjonowaniu, będzie działał prawidłowo czy jakoś negatywnie wpływa to na prace??

Można wyrzucić, ale trzeba wiedzieć co można a co nie.

Jeśli poprawnie pokroisz to system będzie stabilnie działał, a jeśli powyrzucasz po kolei to zacznie się sypać.

Jeśli np. wywalisz IE to nie będą działać programy które z niego korzystają.

Tego to nikt nie wie… więc pewnie nie jest bezpieczne… bo to jednak integralne czesci systemu, i jak będziesz kiedyś instalował jakis produkt to Ci powie że nagle IE jest niezbędny (w przypadku programów wykorzystujących silnik IE do wyświetlania stron we własnych oknach) lub kiedy będziesz instalował Offica nagle okaże się Outlook exxpres niezbędny…

o ile wiem też się da XPlite (doradzam szczególną ostrożność w stosowaniu)

Od windows 2000 pro, Microsoft zrezygnował z instalacji niestandardowej systemu (nie będę tu przytaczał ich pokrętnych tłumaczeń). Wiec tacy jak ja, zaraz po setupie uruchomili ‘add/remove programs’ i… nie da się odinstalować nic! Ale jest na to sposób: w folderze ‘winnt\inf’ znajduje się plik “sysoc.inf” - usuń z niego wszystkie ciągi “,HIDE” i uruchom ‘add/remove programs’ raz jeszcze. Większośc rzeczy da się teraz odinstalować.

azazel666

Jeżeli “przeszkadzają” ci IE WMP itp. w systemie po prostu z nich nie korzystaj.

Usuwając np. IE zaczniesz zakładać tematy TUTAJ :wink:

IE mozesz usunac zostaw tylko jądro IE …

ja okrajałem winde NLitem

Ja bym polecił wywalić IE6 i sparować IE7 z instalacją systemu. Mniej dziur,przez które można się włamać.

Patryk.K

…a jakbyś polecił po

np. pobieranie aktualizacji ,korzystanie z WLM jak również z niektórych skanerów które działają tylko pod IE