Określenie dokładnej wersji systemu

Witam,

posiadam acera 6920g i ma on Windows Vista Home premium od nowości. Niestety nie został zrobiony recovery dysk, a system padł. Tu i moje pytanie jak określić jaki dokładnie system posiadam, czyli jaki dokładnie muszę zainstalować aby kod z naklejki zadziałał? Wgrany czysty Windows Vista Home Premium service pack 1 nie współpracuje z kodem z naklejki

Dziwne, powinno działać.

Może wymaga specjalnej wersji od Acera?

Pisałeś do supportu aby przysłali ci płytę?

Hej,

Raczej nie wymaga specjalnej płyty - sam instalowałem na dwóch Acerach Vistę z płytki zamiast recovery i spokojnie klucz został przyjęty. Fakt, że trzeba było zrobić aktywację telefoniczną, ale to już inna bajka. :slight_smile: Pytanie.czy na pewno instalujesz ta samą wersję i architekturę systemu (domyślnie do lapków rzucano Vistę 32-bitową). Pytanie też czy nie instalujesz jakiejś zmodyfikowanej wersji systemu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mi w sklepie mówili, że klucz pasuje do obu architektur 32 i 64 bit - ważna jest raczej wersja systemu

Dzwoniłem do acera i może to skąpstwo nie wiem, ale ich propozycja w postaci zapłacenia im 200 zł za taka płytę wydała mi sie niepoważna. Czyli ogólnie nie ma różnicy czy zainstaluje czysta Viste Home premium czy np VHP service pack 2? W takim razie trzeba telefonować do Microsoftu może tam cos zdzialam

Hej,

Nie, nie ma różnicy. Ale musi to być wersji Home Premium.

Mnie chodziło o samą aktywację systemu - w czasie instalacji też trzeba podać klucz licencyjny i instalacja musi go zatwierdzić. Później tylko aktywacja przez telefon, bo aktywując przez internet otrzymasz informację o błędzie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Spróbuj zainstalować z nośnika bez SERVICE PACK.

Kiedyś instalowałem system Windows XP z nowszego nosnika (SERVICE PACK 2) na komputerze, który dostarczony był z kluczem z puli systemów bez Service Pack.

 

Może to pomoże.