Okresowe skoki pingu na Wi-Fi. Przez kabel jest ok.Livebox

Witam

 

 

   Mój problem jest następujący, Na moim PC (win7) posiadam zewnetrzną kartę Wi-Fi i wszystko jest ok.

Natomiast na laptopie (win8) dzieje się coś takiego:

post-84011-0-69421000-1440245495_thumb.p

 

Przy podłączeniu przez kabel ethernetowy problem nie występuje. Wyłączałem zapore, antywirusa itp.

Przerobiłem porady dotyczące resetu łacza, diagnostyki i nic nie dało. Chwilowe zacięcia można usłyszeć podczas komunikacji w np. Skype, a o włączeniu jakiejkolwiek gry przez internet można zapomnieć.

Co może być tego przyczyną? 

Przeskanuj kompa programami: Ccleaner, Malwarebytes Anti-Malware, AVG (pełny skan), Otl skan i sprzątanie kliknij później. Jaki masz ruter?

Zrobiłem wszystko. System jest w miare świeży, więc nie jest zaśmiecony.

Ccleanera używam co jakiś czas.

Jak w temacie mam puszke od Orange Livebox 2.0

Strasznie irytujący jest ten problem.

Gdzie mieszkasz? Dużo masz sieci wokół siebie? Jak tak to wypada nam pokazać skan sieci i zmienić kanał. Daleko jest laptop od Liveboxa? Jaka jest karta w laptopie? Jaki poziom sygnału?

Tu nikt nie wróży z fusów. Takie cyrki dzieją się przy zaszumieniu i/lub ścianach po drodze.

Nie ma innych sieci w pobliżu. Nawet jak postawie laptopa na liveboxie to jest tak samo. Siła sygnały jest maxymalna. Laptop to Asus R510J. W moim PC mam zewnetrzną karte sieciową, włożyłem ją do laptopa i też jest tak samo. Zmiana kanałów też nic nie daje.