Okresowe zawieszanie aplikacji

Witam

Mam problem z tym, że aplikacje co jakiś czas łapią zwiecha na sekunde. Jak gdyby się odświeżały.

Filmik obrazujący ten problem -> download (swf - lekki i wyraźny)

  • można na nim zauważyć nienaturalne mrugnięcia górnego paska FF (w ym momencie mój klick nie jest “brany pod uwagę” przez aplikację)

  • program Hd Tune ładnie obrazuje w czym problem moze tkwić. Co jakiś czas aplikacja się wiesza. Nie wszystkie programy mają to tak często jak ten. Wina pewnie jest wtedy gdy aplikacja próbuje się odświeżyć i pokazać nowe prawidlowe dane.

  • wszystkie kliknięcia są widoczne (na żółtym tl kursora czerwone prążki)

Pierwszy raz mam tego typu problem, dlatego bardzo prosze o pomoc gdyż jest to irytujące i utrudniające życie :frowning:

Kiedyś system reagował normalnie na wszystkie kliknięcia nawet szybkie (mowa o tych w przegladarce) a teraz czasami musze 3 razy kliknąc aby “zaskoczyło” bo aplikacja łapie zawiasa.

Przeskanowane antywirusem, antymalware, rejestr przeczyszczony, zbędne pliki usunięte i defragmentacja zrobiona.

Posiadam Windows 7 64bit

Dwie sprawy:

  1. podaj konfigurację

  2. czy w Podglądzie Zdarzeń Systemowych lub w Licznikach Wydajności są zarejestrowane jakieś błędy (jeśli tak - to jakie?)

Intel core Quad Q 8200 (2,33 x4)

GeForce 9800gt

Hdd Samsung HD503HI

Żadnych błędów. Stało się z dnia na dzień, pewnie brat coś źle nacisnął czy coś…