Okresowo wolne uruchamianie Windows 10


(fra234) #1

Witam.

Właściwie chciałem zrobić już format, ale może ktoś wpadnie na jakiś pomysł. Mam Windowsa 10 Pro November Update zainstalowanego na SSD (sprzęt z sygnatury - PC). Zazwyczaj działa super szybko, ale raz na jakiś czas (ostatnio coraz częściej, może raz na pięć uruchomień) uruchamia się bardzo wolno (Pulpit zaczyna się pojawiać po 3-5 minutach od wpisania hasła) i nawet po zobaczeniu Pulpitu nie da się normalnie korzystać, wszystko działa z ogromnym opóźnieniem. Dopiero po którymś normalnym zamknięciu (po zwykłym resecie guzikiem jest zawsze to samo - powolne uruchamianie), które też trwa kilka minut, system wstaje w kilkanaście sekund i jest gotowy do normalnej pracy. Macie jakieś pomysły?

 

Z góry dziękuję.


(IPSEN) #2

Sprawdz dysk


(fra234) #3

Zrobiłem test programem HD Tune, nie wiem jak wiarygodne są jego wskazania jeśli chodzi o SSD. Widzę też, że dysk jest pofragmentowany, nie wiem jak duże ma to znaczenie w przypadku SSD, dałem też screeny z CDI dla SSD i HDD.

https://imgur.com/a/IidP0


(IPSEN) #4

Parametry dysków są dobre

 

Sprawdz zaplanowane zadania, zbędne odznacz KLIK

 

Uruchom Menedżer urządzeń sprawdz czy wszystko jest OK ze sterownikami


(fra234) #5

W Menedżerze brak żółtych wykrzykników, wszystko wygląda w porządku. Z zaplanowanych zadań nie widzę takich, które chciałbym wyłączać, ot usługi aktualizacji, chyba lepiej żeby wszystko się uaktualniało na bieżąco https://imgur.com/a/50z52


(IPSEN) #6

Zrobimy tak odznacz na próbę wszystkie zaplanowane zadania i zrestartuj system i sprawdz

 

Wyłącz też na próbę windows update

 

 


(fra234) #7

Ciężko to przetestować, gdyż tak jak napisałem nie zawsze system zwalnia. Przez ostatnie 2 dni np. działał w porządku.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


(IPSEN) #8

Spokojnie na tydzień możesz mieć to wyłączone