Okresowy brak reakcji na działanie

Hej,

mam następujący problem z Win8.1, raz na jakiś czas przetaje on reagować na klikanie tj. dolny pasek potrafi zrobić się nieaktywny Nie mogę przełączać kart w przeglądarce ani jej zamknąć ale mogę normalnie poruszać się na stronie na której obecnie jestem. Kafelki potrafią też być nieaktywne wtedy.System świeżo po formatowaniu. Uruchomiłem sugerowany w internecie 

sfc /scannow

Jednak nie pokazał on żadnych błędów. Komputer nie jest bardzo nowy ale podejrzewam że i7+SSD powinno wystarczyć dla Windowsa do płynnej pracy zwłaszcza że wcześniej się choć minimalne przycinki nie zdarzały.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Chyba problem z eksploratorem po zamknięciu go i uruchomieniu raz jeszcze działa. System dopiero co wgrany więc wątpię by rejestr był zaśmiecony. Jakieś sugestie? Chętnie dostarcze logi czy co będzie potrzeba :) 

Specyfikacja komputera + logi z Autoruns. Na poczatek spróbuj wyłączyć indeksowanie w usługach oraz konserwację w harmonogramie zadań.

Dzięki za odpowiedz wyłaczyłem to co sugerowałeś. Na google drive log z Autostarts https://drive.google.com/file/d/0B87szgr7QDY3U0E1Z1VHb1lLUFU/view?usp=sharing

i7-2670QM

NVidia GT540M

4GB RAM

SSD PlextorMX 120GB

HDD HITACHII 500GB