Okropne pingi w CS'ie oraz wolno pracujący komputer


(Ziomal666laczna) #1

Witam.

Mam komputer, który jest już dość stary około 7lat.

Mam internet Orange Freedom 1 MB i zawsze dobrze śmigał, moim zdaniem jest coś nie tak nie z internetem ale z komputerem.

Dlatego napisałem w dziale Bezpieczeństwo. 1 z użytkowników tego forum poradził mi żebym przeskanował "dziada" OTL'em i powinno być dobrze.

Niestety pingi nadal są duże, i nadal nie mogę pokazać ukrytych plików. Chciałem oczyścić trochę TEMP bo dużo zajmował ok. 4GB. Kiedy próbowałem ustawić opcję Pokaż ukryte pliki i foldery mrygało tak ze 3 razy po czym, znowu wchodzę w Widok a Pokaż ukryte pliki i foldery nie jest włączone. Moim zdaniem jest to jakiś wirus, który blokuje włączenie tej opcji żebym nie mógł jej włączyć. Tak więc proszę o radę jakim software'm to przeskanować. Loga oczywiście wrzucę.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam Ziomal69


(Acorus) #2

Skan OTL-em służy do utworzenia logów i umieszczeniu ich na forum.Niczego samodzielnie nie usuwa.


(system) #3

Witaj-na poczatek to przeskanuj tym

http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure ... 12976.html


(Ziomal666laczna) #4

Wiem że OTL'em trzeba. Ale np. nie można CF bo wiem że CF jest dobry i chyba jego się odpala w trybie awaryjnym. Moim zdaniem trzeba zastosowac taką kurację, żeby wyleczyć kompa raz a dobrze.

-- Dodane 02.05.2011 (Pn) 12:24 --

Przeskanowałem doktorkiem i wyszło że na ok 7000 przeskanowanych plików 700 to wirusy. Ale widziałem że to nie możliwe żeby procesy windowsowe były zawirusowane. Moim zdaniem jakiś injector się w walił i teraz trudno go będzie wykurzyć. Co dalej mam czynić zacni panowie ? OTL czy Combo Fix? Czy wogóle coś innego? Proszę o odpowiedź i dzięki z góry

-- Dodane 02.05.2011 (Pn) 13:03 --

http://wklej.to/ODj48 log OTL

http://wklej.to/npmA4 Extras logi już zrobiłem teraz tylko wasza kolej

-- Dodane 02.05.2011 (Pn) 13:34 --

http://wklej.to/rrOzu log z SDfix


(Acorus) #5

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt..Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Odinstaluj Spybot - Search & Destroy.


(Ziomal666laczna) #6

http://wklej.to/pfv8h skan po usuwaniu

http://wklej.to/sisVR raport po usuwaniu

http://wklej.to/TrWNE extras

Cały czas nie mogę zaznaczyć opcji pokaż ukryte pliki lub foldery. Coś mi cały czas czas blokuje. Kiedy włączam kompa uruchamia mi CHKDSK na dysk D kiedyś tak nie miałem. Mam nadzieję Acorus, że mi pomożesz.


(Acorus) #7

W OTL użyj opcji Sprzątanie.Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/mbam.php

Przeskanuj programem Dr.WEB CureIt http://ftp.drweb.com/pub/drweb/cureit/launch.exe


(Ziomal666laczna) #8

W OTL użyłem opcji Sprzątanie, jednak nie wiem czy będzie się dało tak zrobić, gdyż jest OTL napisał coś takiego :

i cały czas tak jest. Moim zdaniem OTL ma problem ze skasowaniem siebie. Nie wiem co będzie z tym dziadem moim :frowning: Jeszcze przeskanuję MBAM'em i CureIt'em. Zobaczymy.


(system) #9

Moim zdaniem OTL ma problem ze skasowaniem siebie. Nie wiem co będzie z tym dziadem moim Jeszcze przeskanuję MBAM'em i CureIt'em. Zobaczymy.

Zrób ten skan w trybie awaryjnym tym MBAM'em


(Ziomal666laczna) #10

Zrobiłem skan tym MBAM'em w trybie awaryjnym, jednak nic to nie dało. Może Combo Fixem? Ale to już wy musicie udzielić mi takiej rady...


(system) #11

ComboFix, może być atakowany przez antywirusy które twierdzą że ComboFix jest wirusem. NIE. Jest czysty ale przez fakt że jest pakowany via UPX a także zawiera w środku różne process killery zaborcze AV nie pozwolą mu pracować. Prosimy przepuścić narzędzie, a nawet w ostateczności AV wyłączyć!

nigdy go nie używałem to tak naprawde sie nie wypowiem o nim tutaj tylko podałem cytat jak go używać czyli pisza,że warto wyłączyć av


(Ziomal666laczna) #12

http://wklej.to/B1dUh LOG Z COMBO FIX

Jakoś nic się nie stało z moim komputerem. Wy musicie mówić, żeby nie stosować tego programu, bo jak jakiś dzieciak się dorwie to sobie szkód narobi, a potem będzie na was. Tak więc nadal proszę o pomoc w wyczyszczeniu systemu z "gówna"